Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

United Islands of Prague 2015: spojené ostrovy, mosty, nábřeží a ulice

Praha - Centrum Prahy už po dvanácté spojí hudba. Organizátoři festivalu se každoročně snaží, aby se srdce města stalo jedním obrovským hudebním ostrovem: zřízení Festivalové zastávky, zóna pro pěší, festival na zatím vůbec největší ploše. Zároveň objížďky a uzavírky, které mají být nastaveny tak, aby co nejméně omezovaly obyvatele, kteří městem pouze projíždí.

16.6.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Dimír Šťastný

Nejjednodušším způsobem, jak se na koncerty dostat i jak se pohybovat mezi jednotlivými scénami, bude využití tramvaje č. 9. Ta dostane návštěvníky do centra, bude stavět na speciálně zřízené zastávce na mostě Legií s názvem „Festivalová" a následně je doveze třeba i na Újezd, odkud se snadno dostanou na Kampu nebo hlavní scénu do Kinského zahrady. Na mostě Legií budou stavět také tramvaje č. 6, 12, 20, 22.

Aby byl areál festivalu co nejbezpečnější, byla vytvořena zóna pro pěší, která dotváří atmosféru festivalu. Povede přes most Legií, od Janáčkova nábřeží až k Národnímu divadlu. „Snažili jsme se minimalizovat rizika, která hrozí při velkém pohybu lidí v centru města a uzavírku vytvořit tak, aby se lidé mohli pohybovat po „festivalovém areálu" bez problémů i s dětmi. Zároveň se rok od roku snažíme zlepšovat systém uzavírek tak, abychom neztěžovali situaci motoristům, kteří centrem pouze projíždí nebo zde bydlí," vysvětlil Martin Voňka, jeden z organizátorů.

Areál je letos rozlohou opravdu největší v historii United Islands. Cílem bylo, aby se návštěvníci nikde netlačili a zároveň si festival užili také rodiny s dětmi. Proto bude kromě koncertů probíhat také různorodý doprovodný program. Lákavá bude také nabídka jídel i nápojů, kdy festival kromě klasické festivalové nabídky představí také gastro speciality z nejrůznějších koutů světa.

„Doufáme, že tak z centra Prahy vytvoříme jednoduše místo, kde se lidi potkají, budou se dobře bavit a třeba se i zamilují. Přijďte se na United Islands of Prague zamilovat. Do sebe, do krásného centra Prahy nebo do programu, tak jako se to stalo nám v průběhu roku," vyzval druhý z organizátorů David Gaydečka.

O festivaluUnited Islands of Prague 2015 se uskuteční 18. až 20. června na sedmi venkovních scénách a v desítkách klubů. Letos je opět nadupaný hudebními objevy. Ze zahraničních hvězd se představí například East India Youth, rockoví Birth of Joy nebo dánská formace Alo Wala. Z českých interpretů se představí třeba stále oblíbenější Mydy Rabycad, PSH Live Band a sobotní afternoon party rozjedou funkoví Monkey Business.

Kromě hudebního programu je připraven zábavný doprovodný program, děti potkají například Večerníčka, který zde bude slavit své padesátiny. Návštěvníci si na festivalu užijí také kvalitní jídlo, ať už jde o portugalskou kuchyni, šťavnaté steaky a burgery nebo libanonské vegetariánské pokrmy.

Návstěvníci si letos mohou naplánovat svůj program podle svého gusta už předem
ZDE. Letos poprvé také festival nabízí možnost vyzvednout si už před festival takzvaný Partner Pass, kde se dozvědí vše o kapelách, poslechnou si nejlepší tracky a navíc získají voucher na odvoz z festivalu od společnosti Liftago. Více ZDE.

Pěší zóna

- Janáčkovo nábřeží (od křižovatky Janáčkova nábřeží a ulice Pavla Švandy ze Semčic, až po setkání Janáčkova nábřeží s Vítěznou třídou), - most Legií od Janáčkova nábřeží až k Národnímu divadlu, - Petřínská ulice v celé své délce. Vjezd mají povoleni rezidenti oblasti Malé Strany a Prahy 5 v blízkosti uzavírky a auta s kartou festivalu United Islands Of Prague. Uzavírka ulic platí od pátku 20. června od 17 hodin do půlnoci a v sobotu 21. června od 8 hodin do půlnoci.

Doprava

Na festival bude nejlepší se dostat pražskou hromadnou dopravou. Pěšky ze stanic metra Můstek, Malostranská nebo Anděl. Anebo tramvají linky č. 6, 9, 12, 20, 22 do zastávky Újezd / Švandovo divadlo. „Festivalová" zastávka bude umístěna na mostě Legií u vstupu na Střelecký ostrov. Na ní budou zastavovat tramvajové linky 6, 9 a 22. Pro cestu zpátky domů je možnost využít voucheru od taxi služby Liftago. Zájemcům z řad rezidentů bydlících na Janáčkově nábřeží a v ulici Petřínská nabízí organizátoři náhradní parkování. Stačí zaslat žádost na email parkovani@unitedislands.cz. V mailu je třeba uvést jméno a přiložit scan malého technického průkazu.

Infostánky

Pro lepší orientaci se v areálu budou nacházet infostánky, v Kinského zahradě, na Kampě a na rohu Janáčkova nábřeží a Vítězné ulice. Na infostáncích se mohou návštěvníci informovat o případných změnách, o rozmístění scén, o harmonogramu aktivit. Zde bude rovněž k prodeji festivalový katalog, placky a trička United Islands Of Prague. Kinského zahrada navíc nabídne i United Islands shop s možností nákupu festivalové merchandisingu.

Hygiena a bezpečnost

Mobilní WC jsou rozmístěna po celém území festivalu. Na festivalovém území je dostatečné množství odpadkových košů. Pivo bude v celém areálu akce čepováno znovu do vratných kelímků, na které je vratná záloha 50 korun. Prostory v blízkosti stageí hlídá bezpečnostní služba. Na udržování pořádku spolupracují organizátoři s městskou i státní policií. V celém areálu se pohybují hasičské hlídky. Zdravotníci jsou po celou dobu konání festivalu přítomni na Janáčkově nábřeží a zdravotní stánky najdete na Kampě a v Kinského zahradě. V případě jakéhokoliv problému, stačí kontaktovat jednoho z členů sborů výše uvedených.

Další užitečné informace

Pro zdravotně hendikepované fanoušky jsou připraveny dvě bezbariérové plošiny, v Kinského zahradě a na Kampě před stageí Radia 1. Baby office je umístěn na Kampě a nabídne rodičům nejmenších návštěvníků klidné zázemí s přebalovací pulty.

Autor: Redakce

16.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení