Důvodem je oprava tramvajové tratě. Dopravní podnik hlavního města Prahy vymění v této době část kolejové konstrukce na Výtoni a kolejové oblouky v oblasti Vyšehradského tunelu, tj. na Rašínově a Podolském nábřeží. Náhradní doprava pro veřejnost bude primárně zajištěna lodní dopravou, náhradní autobusová doprava bude ve formě posílené pravidelné autobusové linky.

Migranti v nákladovém prostoru.
Muž našel v kamionu při vykládce na Smíchově tři migranty, jeli s ním z Maďarska

Náhradní lodní linka X21 bude jezdit denně od 6:00 do 22:00 na trase Výtoň – Podolská vodárna. Zastávky budou umístěny u přístavních mol, zastávka Výtoň bude na náplavce Rašínova nábřeží a zastávka Podolská vodárna na přístavní hrázi za areálem Yacht Club CERE. Dopravní podnik upozorňuje, že přístupy na mola nejsou bezbariérové a nejsou vhodné ani pro cestující s dětskými kočárky. Ve vyloučeném úseku lze rovněž využít služby sdílených kol, úsek také zůstane průchozí pro pěší.

Malování křížů na náměstí v Průhonicích
Babišova autogramiáda: Dobrovolníci nasprejovali kříže, pak přilétlo vejce

Pomoci má i posílení autobusové linky 134 (v úseku Podolská vodárna – Pražského povstání). V kombinaci s touto autobusovou linkou lze využít i odkloněnou tramvajovou linku číslo 18. „Pro zkrácení doby potřebné na přestup mezi autobusy a metrem nebo tramvají se pro linku číslo 134 zřizuje zastávka Pražského povstání (v obou směrech) v Lomnického ulici, u křižovatky s ulicí Na Pankráci,“ doplnil DPP. Vše o výluce najdete zde.