Na jejich místa na Moravě nastoupil nový tým s čerstvými silami. Jeho úkolem je pokračovat v likvidačních pracích – někde se však ve středu ráno bylo třeba vrátit prakticky na začátek. Noční bouřka s nárazy vichru totiž poškodila provizorní zakrytí střech některých poničených domů a bylo třeba napravovat i tyto škody. Hlavním úkolem ale zůstává odklízení suti, stabilizace budov a jejich úpravy směřujícího k tomu, aby se v domech opět dalo bydlet.

Střídání hasičů už nejsou tak viditelné manévry jako jejich příjezd po řádění tornáda v minulém týdnu. Těžká technika středočeských hasičů i jejich další vybavení (což jsou třeba kontejner s výdřevou nebo vyprošťovací kontejner či smykový nakladač nebo speciální hasičská čtyřkolka) na Moravě zůstávají. Střídání tak zajistil autobus doprovázený několika dodávkami pro převoz materiálu.

Odřad byl sestaven jako samostatně fungující jednotka hasičů schopná nejenom pomáhat, ale také se postarat o všechny své potřeby. Na místě proto středočeští hasiči mají i tankovací kontejner se zásobou paliva, týlový kontejner s kuchyňkou a sprchami, elektrocentrálu či velké stany pro přespání.