Vedení města Kutná Hora na sociálních sítích uvedlo, že aktivně se společností ČEZ komunikuje. „ČEZ bohužel v současné době není schopen specifikovat, kdy dojde k obnovení dodávek elektrické energie,“ uvedlo město. Údajně jde o poruchu na vysokém napětí s komplikovaným přístupem. O vývoji situace bude město občany informovat.

Výpadky na Benešovsku, Kutnohorsku, Mladoboleslavsku a Příbramsku

Společnost ČEZ na svém webu uvedla, že výpadky se týkají několika měst ve Středních Čechách. ČEZ postupně opravuje výpadek proudu na Benešovsku, Kutnohorsku, Mladoboleslavsku a Příbramsku. Seznam míst, které jsou aktuálně bez proudu, najdou uživatelé na stránkách společnosti. 

Předpokládané obnovení proudu společnost odhaduje na pozdní odpoledne a večer – kolem 17 a 18 hodiny, přesné informace ale nemá. „Obnovení dodávky elektřiny probíhá postupně od vyšších napěťových hladin (velmi vysoké napětí, vysoké napětí) až po poruchy na hladině nízkého napětí. Prioritně je nutné zajistit dodávku elektřiny na vyšších napěťových hladinách. Následně je možné dohledávat a opravovat poruchy na zařízení nízkého napětí,“ uvedl ČEZ.

Betlémské světlo rozdávali v Kutné Hoře místní skauti i vloni.
Betlémské světlo si v Kutné Hoře můžete odnést z teepee na Palackého náměstí

Informace o předpokládaném termínu odstranění poruchy pro konkrétní obce a města jsou uvedeny na základě aktuální situace v terénu. Případné prodloužení předpokládaného termínu odstranění poruchy je nejčastěji způsobeno vznikem dalších poruch, především pády stromů a větví do vedení.

Podle informací ČTK bylo v nedělní poledne bez elektřiny přibližně 4 700 domácností.