„Představitelé obcí a měst se dozví více o našich vizích,“ slibuje hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), že si plány pro příští dva roky nynějšího volebního období nechce nechávat pro sebe. Novinkou bude také odpolední blok označovaný jako „trh služeb pro starosty“.

Tam opět vystoupí jednotliví radní, aby představili odbory krajského úřadu jako místa připravená poskytovat radnicím užitečné služby. Takové, jež představitelů samospráv mohou skutečně pomoci při jejich práci. Nemá se to však odehrávat formou přednášky, ale díky osobním kontaktům obou stran. Má tedy dojít na osobní debaty spojené s hledáním návrhů na možné řešení problémů (a třeba i o nastavení užší spolupráce).

Setkání vedení Středočeského kraje se starosty středočeských obci. Ilustrační foto.Zdroj: KÚ Středočeského kraje

Projekty, do kterých se pouští či je teprve plánuje, představí také SIC – Středočeské inovační centrum, které nyní prochází velkým přerodem. I to má v rámci odpoledního kontaktního bloku nabídnout své služby využitelné radnicemi, stejně jako Středočeská centrála cestovního ruchu. Podobně jako už při jarním setkání mohou účastníci také po celý den získávat rady k možnému zapojení do všech dotačních programů vypisovaných krajem.