Vedle známých osobností, mezi nimiž nechybějí například Kamila Janovičová, Tomáš Klus, Veronika Khek Kubařová, Jiří Lábus, Petr Štěpánek, Ondřej Vetchý nebo Miroslav Vladyka, se divákům (a také posluchačům, když nechybějí písničky připravené Václavem Noidem Bártou) představí i zajímavé středočeské lokality. Jsou jimi především zámek v Mníšku pod Brdy a skanzeny v Kouřimi (kde loni filmaři pracující také s podporou Středočeského kraje využili loni v dubnu k natáčení i nucenou pauzu, kterou muzea či památkové objekty musely držet v rámci opatření proti šíření koronaviru) i v Přerově nad Labem.

Ti, kterým se líbil první díl příběhu napraveného loupežníka Karaby, se mohou těšit na pokračování po letech. Z trochu zmateného prince Jakuba se stal král, loupežnické dceři Aničce se daří – nebo i nedaří – v roli královny; z Karaby je pak dědeček milující malou vnučku.

| Video: Youtube

Mohli by být všichni šťastni, kdyby nebylo vyhnaných proradných rádců Ference a Lorence, kteří nově hledají, kde by mohli kout své pikle. Za terč svých rejdů si vybrali nezkušenou královnu Johanku ze sousední země. Moc by jim pomohlo, kdyby znovu našli Karabu – kdo ví, kde je mu teď konec – a dostali ho na svou stranu!

Opět se tak rozjíždí kolotoč zloby, lži i lakomství; spekulací i léček. Jenže se ukazuje, že vítězství dobra v prvním dílu nebylo náhodné: láska a rodina opět dokážou porazit i ty nejtemnější pikle… To vše navíc tak, aby sledování pohádky děti potěšilo a dospělé diváky rozesmálo.