Připomněl možnost žádat o dotace pro obecní knihovny a získat tak peníze na nákup knih pro obnovu a doplnění knižního fondu. Právě po tom čtenáři podle jeho slov často volají – rádi by v policích veřejných knihoven nacházeli novinky. Nové nákupy z dotací k tomu podle Horčičkových slov nabízejí snazší a rychlejší cestu než třeba meziknihovní výpůjčky. „Aby se občané dostali k novým a zajímavým titulům,“ poznamenal radní.

Starosty Horčička upozornil také na možnost získávání peněz z dotací jak v rámci krajského fondu kultury a obnovy památek, tak z loni nově zřízeného fondu určeného pro příspěvky na obnovu památek pro společenské využití. Upozornil, že obce mohou získat peníze od kraje i mimo běžné dotační programy, pokud se v průběhu roku v některé obci zrodí opravdu zajímavý nápad. „Nápadům jsme otevření a peníze na podporu dobrých akcí dokážeme najít,“ slíbil za krajské radní.

Vstřícnost podle jeho slov najdou představitelé radnic také na krajském úřadu. Jeho odborníci jsou připraveni pomáhat zástupcům obcí třeba při jednání s ministerstvy a s památkáři.