Celkově se sice žádné velké drama neočekává – avšak tam, kde živly udeří, mohou natropit pěknou paseku: bouřky mohou provázet přívalové deště s úhrny srážek i kolem 40 mm, nárazy vichru – a ojediněle také krupobití. Bude to mít na svědomí postup zvlněné studené fronty k severovýchodu. Během večera by pak bouřky měly ustávat a přecházet do deště.

V souvislosti s očekávaným přívalovým deštěm meteorologové upozorňují na možnost zatopení níže položených míst; například sklepů nebo garáží. Nárazový vítr zase může způsobit škody na majetku, poničit elektrické vedení i lámat větve stromů. Na pozoru by se v očekávaném bouřkovém počasí měli mít řidiči, jimž se vyplatí snížení rychlosti jízdy a zvýšené opatrnost, ale i chodci. Těm hrozí nejen zásah bleskem, ale i nebezpečí zásahu poletujícími či padajícími předměty, které nebyly včas zabezpečeny.

„Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na internetu Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu a podobně,“ informovali ve středu meteorologové.