Doposud je hospitalizovaná na neurochirurgii v Motole, kde probíhá její intenzivní léčba. Na další cestě ji čeká náročná rehabilitace, kterou ale zdravotní pojišťovna nepodporuje. Právě proto vznikly sbírky pro její podporu na další cestě. „O tom, že při naší další výzvě poběžíme z Prahy do Jablonce jsme se rozhodli již ke konci minulého roku, kdy jsem zařizovali formality kolem zápisu spolku. Stanovili jsme si termín a začali hledat projekt, který bychom tentokrát podpořili. O Dorotce jsme se dozvěděli na základě příspěvku Nadace Preciosa. Dá se říct, že tento příběh si nás našel sám, vše do sebe najednou zapadlo,“ řekl předseda spolku Martin Šedina.

Jak podpořit Dorotku a její rodinu:

  • Příspěvek v jakékoliv výši na transparentní účet spolku Běžecká partička - 2902853562/2010
  • Příspěvek v jakékoliv výši na transparentní účet Nadace Preciosa s číslem účtu115-1546940277/0100 a zprávou pro příjemce: Dorotka.

Z Černého Mostu se vydají v sobotu 15. června po červené stezce po Svatojakubské cestě, které se budou držet až na hranice Mladé Boleslavi. Na Radouči pozdraví syslí kolonii a vydají se směrem Dobrá Voda vstříc trailovým stezkám Českého ráje. Přes Valdštejn zamíří do Turnova a skrz Dolánky pak vzhůru do kopečků kolem Frýdštejnu a Rychnova až na hranici Jablonce. Po zdolání závěrečné městské části je čeká cílová rovinka po břehu jablonecké přehrady, kde zanecháme pomyslnou štafetu na místě, kde pár dní po jejich odstartujte běh pro Dorotku Nadace Preciosa. „Na další cestě čeká Dorotku náročná rehabilitace, která ale není podporována zdravotní pojišťovnou, a právě proto vznikla sbírka pro její podporu. Naše plánovaná trasa dostala najednou smysl, symbolicky s ní chceme poukázat na náročnou cestu malé Dorotky zpět domů,“ upřesnil Šedina.

Jejich plán je prostý, a to zdolat tuto trasu. Obě členky Běžecké partičky, které mají za sebou ultraběhy, mají v úmyslu odběhnout celou délku. Ostatní členové je budou doprovázet, dělat support na trase a střídat se při běžeckém doprovodu s cílem vydat ze sebe vše a uběhnout co nejdelší část také. Po trase se bude pohybovat jejich doprovodné vozidlo, které bude převážet věci, občerstvení a další nezbytnosti a s běžeckým týmem se pravidelně setkávat „.Podpořit nás je možné v jakékoli formě, každé podpory si moc vážíme. Zájemci mohou běžet s námi a podpořit nás svým pohybem, za velkou podporu považujeme i jakékoliv sdílení či šíření informací o naší akci. Cílem výzvy však není podpora naší partičky, ale hlavně podpora malé Dorotky,“ zdůraznil předseda spolku.

„Trasa nabídne spoustu pěkných míst k vidění, po trase vše nezbytně nutné pro její zdolání zájemcům převezeme, doplníme kalíšky vodou, uděláme pěkné fotky na památku a hlavně si společně užijeme běžeckou sobotu, a to možná až do nedělního rána. Tempo bude pozvolné - nikomu neutečeme,“ doplnil s tím, že členové spolku se budou aktivně účastnit Charitativního běhu s Nadací Preciosa pro Dorotku, který se uskuteční 20. června od 18 hodin u jablonecké přehrady.

Aktuálně se členové Běžecké partičky věnují naplno Cestě pro Dorotku. Po výzvě chtějí zapracovat a doladit vše kolem nově vzniklého spolku, dopracovat webové stránky, dořešit administrativní úkony a podobně. Posléze by rádi vybudovali a rozšířili komunitu podporovatelů jejich myšlenky a činnosti. Další nápady na zajímavé výzvy mají v hlavě a odhalí je, až budou aktuální. „To, čemu se chceme věnovat, vyjadřuje naše moto. Snažíme se vymýšlet a realizovat náročné běžecké výzvy, které by mohly zaujmout okolí a ty propojit s finanční pomocí potřebným,“ uzavřel Martin Šedina.

Partička vznikla v roce 2021, kdy stále ještě platila bezpečnostní opatření proti šíření koronaviru. Závody se stále rušily a tak se členové domluvili, že uskuteční vlastní výzvu. C9lem každého z nich bylo během stanoveného limitu 12 hodin co nejvíce krát zdolat vrchol Ještědu. Domluvili se, že každý z nich za svůj vystoupaný výškový metr zašle jednu korunu na podporu projektu „Pelíšky pro kulíšky“ uskutečněného ve prospěch Apolinářských nedonošeňátek. Své plány sdíleli s veřejností a vyzvali zájemce, ať se připojí a podařila se vybrat hezká částka. Namotivováni úspěchem se v tom rozhodli pokračovat a původní název Ještědská běžěcká partička zkrátili na Běžeckou partičku. Spolek má čtyři členy, a to: Sabina Rakovská, Nikola Vodičková, Josef Mihalík a Martin Šedina.

Mohlo by vás zajímat: Sbírka a nadace pomáhají mladé Zuzce z Frýdštejna po těžké autonehodě 

O Zuzce, Viky a zázračném lehátku aneb příběh z oddělení následné rehabilitační péče. | Video: Nemocnice MMN, a. s.