Letos se na veletrhu od úterý 23. ledna do čtvrtka 25. ledna představí univerzity a vysoké školy z patnácti zemí světa. Veletrh návštěvníkům nabízí celkem 329 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 7 000 studijních oborů.

Gaudeamus tradičně navštěvují hlavně studenti maturitního ročníku středních škol, kterých bývá více než polovina. Zhruba třetinu návštěvníků tvoří zpravidla žáci třetích ročníků SŠ. Každoročně na veletrh zavítá více než 13 tisíc návštěvníků.

UNYP Campus.
Tipy Deníku: Dny otevřených dveří středních a vysokých škol

Nejvíce informací o vystavujících školách nabídnou přednášky, které probíhají po celou dobu veletrhu ve dvou přednáškových sálech. Na konci každé přednášky probíhá soutěž o ceny. 

Nemůžete se rozhodnout jakou školu si vybrat? Nevíte na jaké programy máte předpoklady? Přímo na veletrhu se můžete otestovat a zjistit, na které programy se nejlépe hodíte.

Zdroj: Deník/Radek Cihla

Nejen nerozhodní studenti mohou využít Poradenský servis, Testovací centrum a Centrum kariérového poradenství. Zkušení poradci rádi pomohou vyhledat vhodnou školu nebo studijní program. Pro zájemce o studium v zahraničí bude připraveno Poradenské centrum pro studium ve Velké Británii a spousta škol z celého světa.