Při slavnostním předání vozů v Mladé Boleslavi klíčky převzali náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku Jaroslav Bischof a první náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch. „Jsem velmi rád, že do našeho vozového parku získáváme další moderní a bezpečná vozidla, a díky nim tak možnost rozšířit viditelný dohled na českých dálnicích,“ řekl Lerch.

Všechny vozy jsou ve verzi Combi a kromě už zmíněné nejvyšší rychlosti se také mohou pochlubit zrychlením z 0 na 100 km/h během 5,8 sekund. Kromě běžné policejní techniky, jako jsou majáky či radiostanice, budou osazeny vysokovýkonným kamerovým systémem na čtení registračních značek vpředu i vzadu jedoucích vozidel. Velký zavazadlový prostor se speciální zástavbou pro potřeby dopravní policie pak poslouží i jako mobilní kancelář.

Úspěšnou spolupráci s policií ocenil vedoucí prodeje českého zastoupení mladoboleslavské automobilky Tomáš Duchoň. „Vozy značky Škoda dlouhodobě potvrzují, že i v náročných podmínkách provozu v policejních službách obstojí. Vážíme si úspěchu v každém výběrovém řízení a je pro nás velkou ctí, že právě naše vozy budou pomáhat se zajišťováním bezpečnosti na českých silnicích,“ uvedl zástupce automobilky.

Mladoboleslavská automobilka je dlouholetým dodavatelem vozů pro tuzemské bezpečnostní složky. Od roku 1993 bylo českým policistům a Ministerstvu vnitra předáno více než 20 tisíc automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací. Ať již speciálně upravených podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení. Ve výkonu služby působí především vozy Scala, Octavia, Kodiaq a Superb. Kromě České republiky slouží škodovky například také na Slovensku, v Rakousku, Velké Británii nebo v Izraeli.