„Vedení staveb má striktní pokyn neprovádět technologie nebo změny vedení dopravy, které by znamenaly snížení počtu jízdních pruhů,“ zdůraznil Buček. Upozornil však, že s omezením průjezdu se řidiči přesto někde setkají. „Opatření se nevztahuje na dlouhodobé uzavírky včetně modernizace D1 a na havarijní zajištění dopravních nehod,“ připomněl.

V souvislosti s očekávaným dopravním náporem ŘSD řidičům doporučuje podívat se před jízdou na www.dopravniinfo.cz, kde jsou nonstop dostupné aktuální dopravní informace. „Aplikaci je možné spustit také pomocí internetového prohlížeče na adrese m.dopravniinfo.cz,“ upozornil Buček na přizpůsobení pro přístup z mobilů. Konce prázdnin, stejně jako jejich začátky, tradičně také přinášejí mimořádnou pohotovost odtahových služeb na dálnicích. I tentokrát budou připraveny, aby v případě potřeby mohly co nejrychleji uvolnit průjezd.

Řidiči, kteří se ocitnou v nesnázích, se také mohou obrátit na dálniční asistenční službu, která je prostřednictvím telefonního čísla 800 280 281 dostupná nepřetržitě; tedy v režimu 365/7/24. Podle Bučkových slov si lze pomoc vyžádat v případě jakýchkoli potíží, a to bezplatně: „Příjezd vozidla – dojezdový čas je zhruba do 20 minut – i zásah na místě, kterým bude zajištěna plynulost a bezpečnost provozu, je zcela zdarma.“ Na stejném čísle lze také získat odpovědi k aktuální dopravní situaci.