Následně se na sociálních sítích pochlubili, jak uspěli. Vlastně jen s odkazem na vlastní zkušenost potvrdili svá přechozí slova: všechno šlape a klape. Z ohlasů v komentářích dalších uživatelů, odkazujících na příznivé zkušenosti s několika dalšími očkovacími centry, vyplynulo, že obdobné poznatky mají i další lidé. Středočeští politici tedy neměli nijak protekční zacházení.

Nejnověji se tím, že už je čekatelkou na očkování, pochlubila Pecková. Zopakovala svá dřívější slova o tom, že i když měla právo nechat se očkovat přednostně jako předsedkyně Bezpečnostní rady Středočeského kraje a krajského krizového štábu, rozhodla se počkat až na chvíli, kdy bude očkování standardně otevřeno pro zdravé lidi ve věku nad 45 let. Ta chvíle přišla – a to už Pecková neotálela.

Očkování. Ilustrační snímek.
Dokončené očkování proti koronaviru už má čtvrtina pracovníků škol

„Možnost očkování v superkritické infrastruktuře jsem nevyužila. Dnes o půlnoci puštěna k registraci skupina 45+. I když jsem na začátku této skupiny, hned jsem dostala termín,“ uvedla v úterý na twitteru – přičemž se neopomněla pochlubit, že 46. narozeniny bude slavit až v říjnu.

A připomíná, že termín očkování dostala za týden: bude to v úterý 18. května odpoledne v říčanské sportovní hale (a druhou dávku má dostat tamtéž 29. června). „Ve sportovní hale, kde jsem trávila hodiny času v potu a krvi na palubovce,“ poznamenala Pecková, jež se náklonností ke spotu netají: nejen k basketbalu, ale i golfu, běhu, jízdě na kole, lyžování a potápění.

Nemoc covid-19 může na plicích zanechat následky.
Problémy po covidu se mohou táhnout i měsíce. Lidi trápí bolesti těla i brnění

Pavlík – ten je ve věkové kategorii nad 50 let – už má náskok. První dávku dostal minulý týden ve čtvrtek v Benešově; pro další si má jít 17. června. „Nemám jedinou námitku; skutečně bez problému,“ pochválil na facebooku, co sám zažil.