Následuje Koalice Republikánů Miroslava Sládka, Patriotů České republiky a HOZK s deseti kandidáty, KSČM jich nominovala devět, hnutí ANO 2011 celkem osm a občanští demokraté sedm.

V roli volebních lídrů svých stran a hnutí nalezneme z okresu Kladno dvě jména. Prvním z nich je současný radní Středočeského kraje Zdeněk Štefek (KSČM) z Buštěhradu, druhým generální ředitelka akciové společnosti Alena Drvotová (Národní demokracie) z Kladna. Také další kandidáti figurují na předních místech kandidátních listin, což zvyšuje jejich pravděpodobnost zvolení.

Přední voličská místa

Dvojkou sociálních demokratů je hlavní sestra Oblastní nemocnice Kladno Aneta Heřmanová, čtyřkou občanských demokratů bývalý primátor Kladna, zastupitel města a zaměstnanec nestátní neziskové organizace Dan Jiránek, Korunu českou (monarchistickou stranu Čech, Moravy a Slezska) reprezentuje na pátém místě kandidátky obchodní ředitel Marcel Miška ze Pcher, na šestém starosta Pleteného Újezdu Jaroslav Kolbek a sedmém zubní lékař Karel Protiva z Kladna.

ANO 2011 má na pátém místě kandidátní listiny ředitele reprezentací Fotbalové asociace ČR Martina Drexlera z Kladna a na desátém advokáta Roberta Bezděka z Kladna. TOP 09 nominovala jako čtyřku ekonomku Michaelu Vojtovou z Kladna, desítkou u KSČM je podnikatel v oblasti cestovního ruchu Ladislav Peška ze Slaného.

Do desátého místa kandidátní listiny Národní demokracie se vešli obchodní ředitel Karel Hejcman ze Slaného, dělník Pavel Krešner z Kladna a nástrojář Karel Kolářík ze Stochova. Na desátém místě Ne ilegální imigraci - Peníze raději pro naše lidi figuruje lékařka Veronika Vašatová z Tuchlovic. Jako pátý na kandidátní listině koalice Spolu pro kraj KDU-ČSL, SZ A SNK ED jde do boje učitelka Jana Zůnová ze Slaného.

Čtěte také: Do krajských voleb míří téměř osmdesát kandidátů z Mělnicka