V úterý se počet jejích oznámených obětí vyšplhal na čtyři, přičemž řádění živlů nepřežili dva lidé ze středních Čech. Muži z Mladoboleslavska a Benešovska podlehli zraněním, která v neděli utrpěli při pádech stromů. 

Už v neděli přišly smutné zprávy z Třebíčska, kde v důsledku pádu stromu zemřela mladá žena venčící psa v lese, a z Jičína, kde padající strom zabil seniora. V pondělí zemřel v liberecké nemocnici 58letý muž, kterého v neděli dva půl hodiny po poledni vážně zranil padající starý strom, který se zřítil v Papírenské ulici v Bělé pod Bezdězem. Pacienta v kritickém stavu napojeného na umělou plicní ventilaci transportoval do liberecké nemocnice vrtulník, kterému se podařilo vzlétnout i za mimořádně obtížných podmínek – veškeré úsilí však bylo marné. 

Čtvrtou obětí vichru se stal 83letý senior, jehož úmrtí v lese u Veliše nedaleko Louňovic pod Blaníkem vyšetřovala benešovská policie již od nedělního odpoledne. Od počátku bylo patrné, že zřejmě zemřel poté, co ho u osady Lipiny zasáhl vyvrácený strom, když se v doprovodu psa vydal porozhlédnout po houbách. To, že se jednalo o nešťastnou událost spojenou s důsledky vichru, potvrdila zjištění soudních lékařů, o jejichž závěrech policie informovala v úterý. Už na počátku byla vyžádána takzvaná zdravotní pitva, která se uplatňuje v případech, kdy ve věci nefiguruje podezření ze spáchání trestného činu (v takovém případě se pak provádí důkladnější pitva soudní).