ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Krajská hygienická stanice zveřejnila na svém webu, že od počátku pandemie se počet nemocných v kraji vyšplhal na 989 – což je jen o tři více než o den dřív. Vypadá to tedy na návrat jen k minimálním denním nárůstům. Podle ministerstva zdravotnictví, jehož statistika neznamenává tak jako hygienici případy potvrzené, ale pracuje s prvními zprávami o pozitivních výsledcích, se již počet případů ve středních Čechách přehoupl přes tisícovku: 1012.

Ze dne na den v řádu desítek naopak stále podle hygieniků ubývá těch, kteří jsou nemocní aktuálně, a přibývá vyléčených. V sobotu středočeští hygienici evidovali 243 pacientů s aktuálním onemocněním, což je o 18 méně než v pátek, a 725 vyléčených – s denním nárůstem o 21 lidí. Rozdíl mezi navýšením obou hodnot ve srovnání s pátkem představují právě tři noví pacienti. Počet lidí s koronavirem, kteří zemřeli, stále podle údajů krajské hygieny zůstává na 21.

Nejzasaženější koronavirem je nyní v kraji oblast, která na mapě vypadá tak trochu jako prsten navlečený na hlavní město; dokonce i s pomyslným „kamenem“ na severním vrcholu. Na Praze-západ je aktuálně 87 nakažených a nemocnost vyjádřená přepočtem na sto tisíc obyvatel dosahuje 59,59, Praha-východ se 46 aktuálně nakaženými má nemocnost 25,42 – a Mělnicko s 32 případy dosahuje 29,53 přepočteného pacienta. Všechny ostatní středočeské okresy už jsou koronavirovou nákazou postiženy výrazně méně: na Kutnohorsku dokonce není ani jediný nemocný a na Rakovnicku zůstává jediný.