Obyvatelé žijící v okolí letiště budou muset na pár dní proto strpět zvýšený hluk. Ten by měl v pátek ustat. Každoročně přelétají letadla také nad Kladenskem. Na vedlejší dráhu se kvůli současným zpřísněným bezpečnostním pravidlům přesunou i noční lety. Letadla budou podle mluvčí Letiště Praha, Mariky Janouškové, odbavována ponejvíce mezi desátou večerní a půlnocí a ranní lety od pěti do šesti hodin.

Pravidelná údržba, která je nutná, se provádí zejména kvůli opotřebení ochranných krytů dráhy. Dále se kontrolují a opravují spáry a pokaždé je potřeba odstranit nebezpečné nánosy pryže z pneumatik letadel, které se za celý rok na dráze zachytí. Důležitá a neodkladná je i kompletní výměna naváděcích světel na dráze. Vzhledem k houstnoucímu letovému provozu plánuje letiště výhledově vytvoření takzvaných rychloodboček.

Kvůli tomu budou letos prováděny i průzkumné sondy, které prověří podloží v okolí dráhy, zda je reálné v těchto místech odbočky vystavět. Podle mluvčí Janouškové vyřeší situaci s nočními lety až výstavba paralelní dráhy, která v podobných situacích převezme v budoucnu veškerý provoz a vedlejší dráha se následně zcela přestane používat.

Časté používání vedlejší dráhy se v loňském roce například velmi nelíbilo okolním obcím. Jelikož opravy na dráze trvaly čtvrt roku, lidé psali tehdy stížnosti i na ministerstvo dopravy. Vedení letiště se hájí tím tím, že dráhu využívalo jen v nejnutnějších případech, například při špatných povětrnostních podmínkách.