I když vlastní práce začnou v pondělí, omezení při jízdě po Pražském okruhu směrem k D1 pocítí řidiči už od víkendu. Vyznačování dopravního omezení začne v obou úsecích již v sobotu, kdy, kdy od šesté ranní má být doprava svedena do jednoho jízdního pruhu. „Nejpozději od nedělní 18. hodiny bude v obou úsecích provoz veden dvěma provizorními jízdními pruhy; přibližně v délce 500 metrů,“ uvedl Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Samotné práce na základových patkách konstrukcí pro měřiče začnou v pondělí, a to v obou úsecích současně. Nejprve dojde na demontáž svodidel a na výkopové práce, následovat bude samotné betonování. Součástí projektu jsou také úprava stávajícího systému odvodnění a instalace nových svodidel. Zcela hotovo by mělo být do týdne, tedy v pondělí 20. července.

Následující den, tedy od rána předposledního červencového úterka, by se po Pražském okruhu v místě prací mělo jezdit už bez jakýchkoli omezení. Alespoň až do počátku příštího měsíce, kdy se počítá s vlastní instalací poloportálů. S tím bude spojeno další omezení; podle předběžných předpokladů od 3. srpna. „O přesné podobě dopravního omezení vás budeme včas informovat,“ slibuje Buček.

ŘSD na D0 buduje konstrukce, které ponesou zařízení pro úsekové měření rychlosti. Jako první v republice zde má být umístěn systém umožňující separátní měření rychlosti osobních aut (s rychlostním limitem 130 km/h) a nákladních vozidel (pro něž platí omezení rychlosti na 80 km/h).