„Tříletá Monička by si přála dřevěnou kuchyňku, aby mohla vařit jako její máma. Šestiletý Fanda má zase rád stavebnice a přál by si lego. Čtyřletý Míša touží po stavebním stroji, tříletá Viki chce kočárek pro svou panenku, třináctiletý Dan zase fotbalový dres a jedenáctiletý Dominik by rád dostal elektronické šipky,“ popsala sociální pracovnice Eliška Lebdušková, po čem děti z ohrožených rodin touží.

close Pracovníci Respondea se rozhodli zařídit dárky pro děti, jejichž rodiče si nákupy nebudou moci dovolit. Ilustrační foto. info Zdroj: Respondeo zoom_in Pracovníci Respondea se rozhodli zařídit dárky pro děti, jejichž rodiče si nákupy nebudou moci dovolit. Ilustrační foto. Pracovníci Respondea se rozhodli zařídit dárky pro celkem 20 dětí, jejichž rodiče si letos nákupy nebudou moci dovolit. Dárky ale musí někdo koupit, proto fundraiserka Lucie Voláková začala hledat dobré duše, které chtějí o Vánocích někomu udělat radost.

„Oslovila jsem zdravotnickou školu v Mladé Boleslavi a Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce a z obou škol jsem ihned dostala kladnou odpověď. Studenti se na některé dárky složili. S oběma školami spolupracujeme už déle, například na potravinové sbírce, a dobročinnost jim opravdu není lhostejná,“ chválí studenty sociální pracovnice.

Sami se ozvali regionální zástupci Pirátů, kteří hračky doplní také o poukazy na nákup obuvi, oblečení či drogerie, několika baleními cukroví a kolekcí na vánoční stromeček.

Dárky pak terénní sociální pracovníci Respondea postupně roznesou do domácností ohrožených rodin s dětmi, kterým dlouhodobě pomáhají v rámci projektu Zdravá rodina II.