Součástí se však stala i ryze nealkoholická soutěž nazvaná Bezalko Středočeského kraje, jíž se mohl zúčastnit každý výrobce ze středních Čech, který do pátku dodal svůj produkt. S rozdělením na tři kategorie: limonády, mošty a nealkoholické pivo.

Do hodnocení přihlášených vzorků se zapojili ředitel krajské veterinární správy pro oblast potravinářství Zdeněk Císař – i přes to, že živočišné produkty, přes které je expertem, se v nealkoholických nápojích zrovna moc neuplatňují – dále středočeská radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková (Piráti), ale i herečka a moderátorka Barbora Štěpánová. Její zásluhou nechyběl ani hudební doprovod.

Vyhlášený rybník Jakub, který se nedávno dostal i do názvu oceňované povídkové knihy, se po dvou letech dočkal opět klasického výlovu.
Video: Rybník Jakub se lovil s denním odkladem. Kapři z něj jsou však parádní

Ocenění za mošt získala Moštárna Tuchoraz, a to konkrétně za mošt jablečný. Mezi limonádami oslovil porotu produkt limeta-máta ze Sodovkárny Neratovice. Kategorii nealkoholických piv ovládl Pivovar Rakovník s výrobkem se značkou Bakalář. Udělení ocenění znamená, že výherci budou v rámci příštího ročníku soutěže moci v Lysé nad Labem bezplatně propagovat své produkty – ať už ty tradiční, nebo inovované.

Výstaviště v Lysé nad Labem hostilo po tři dny hned několik akcí. Vedle zmiňovaných Pivních a vinných slavností šlo o Autosalon Kola 2022 neboli 26. výstavu automobilů a motocyklů i jejich příslušenství.

Výstaviště dále přivítalo návštěvníky akcí Veterán Show, Ekouato a Motor Show, zahrnující jak přehlídku amerických bouráků US Cars Show, tak Tuning Show s ukázkami upravených aut; včetně vozů přizpůsobených pro kempování nebo expedice.