Z komunikační sítě nezmizel, jen byl přejmenován, sdělil Deníku Jan Denemark Nováček z tiskového oddělení krajského úřadu. S vysvětlením, že nově jsou tyto informace přístupné prostřednictvím odkazu twitter.com/JermanovaStKraj. Ke změně podle jeho slov dali podnět reportéři informující o koronavirové krizi, pro něž není vyhovující sdělení na bezejmenném profilu kraje; potřebují je spojit s konkrétní osobou. „Z personifikovaného profilu můžete jako novináři lépe citovat,“ vysvětlil Nováček, že nyní je možné prezentované informace „vložit do úst“ hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO).

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

V úterý tento profil mimo jiné upozornil na připravených pět tisíc litrů dezinfekce určené pro obce, jejíž distribuce v pětilitrových baleních se chystá na středu, o dokončení rozdělování osobních ochranných prostředků vyčleněných pro dopravce (míněno řidiče autobusů) či o fungování distribučních míst, kam si ambulantní lékaři přicházejí vyzvednout přidělené respirátory; podle zveřejněných fotografií se při tom hladce obejdou i bez tašky.

#interaktivni-infografika|7b97f5fa-3988-450d-8387-dc19fb57d066#

Hejtmanka Jermanová, o níž publikované snímky prozrazují, že navštívila několik distribučních míst a v Benešově také nově zřízené odběrové místo pro laboratorní testy na onemocnění Covid-19; po přestěhování na parkoviště k plaveckému bazénu je nově možné provádět odběry posádce osobního auta bez toho, že by byla nucena vozidlo opustit.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová v distribučním místě pro ochranné pomůcky.Zdroj: archiv Krajského úřadu Středočeského kraje
„Distribuční místa pro ochranné pomůcky fungují, jak mají. Materiál, který dorazil, se hned posílá dál a průběžně se třídí další. Stejně tak fungují v tuto chvíli hladce i odběrová místa,“ vzkázala hejtmanka veřejnosti prostřednictvím tohoto kanálu. Twitterový účet také vysvětluje, že hlavně jela podpořit lidi, kteří na těchto místech „pracují téměř nepřetržitě“. 

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník