I s nimi je pro hasiče důležité, aby dokázali dojet do cíle bezpečně - a za všech okolností. I kdyby se třeba čerti ženili a pro běžné řidiče platilo doporučení: raději nevyjíždět. A je třeba umět si poradit se zvládáním náhlých překážek.

Na úvodní kurz přijeli zástupci téměř všech středočeských územních odborů, ale třeba i z kamenické chemické laboratoře, připomněl Radek Svoboda z benešovského oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení.

Hasiči ocenili praktickou část 

A pochvalovali si, poznamenal - s tím, že především oceňovali, že praktickou část výcviku absolvovali přímo ve služebním voze, se kterým jezdí v rámci plnění služebních povinností.

Že i krocení malého auta může být v extrémních situacích hotová věda, vysvětlovali zkušení instruktoři nejenom na učebně teoretické přípravy. Nechyběly praktické nácviky jízdy v bezpečně simulovaných kritických situacích: při nečekaném vyhýbání, ve smyku, aquaplaningu nebo při náhlém bočním nárazu.

I pro řidiče, kteří opravdu nejezdí pouze příležitostně, pak byly přínosné také lekce věnované výcviku couvání a parkování.

Čtěte také: Potápěči lovili z Vltavy sudy „s naftou"