Řidič jel ve směru od Strakonic na Prahu, když na čtvrtém kilometru dálnice jeho auto ze zatím neznámých příčin sjelo na krajnici, kde narazilo do dopravního značení a svodidel, od nichž se odrazilo a několikrát se otočilo kolem své osy. Zastavil ho až plot podél dálnice.

Z rozbitého Peugeotu 306 pomohl řidiči svědek nehody, který s ním poté čekal na příjezd záchranářů a policistů. Řidič ale z místa utekl. „Policisté tam okamžitě povolali hlídku s psovodkou a fenkou německého ovčáka, která se po zajištění pachové stopy vydala po muži pátrat,“ uvedla mluvčí středočeských policistů Vlasta Suchánková.

Ilustrační foto.
Řidič havaroval na dálnici, pomoc odmítl. Motorku pak zřejmě pohodil do příkopu

Jeho stopu zachytila Katka za obcí Dubenec směrem k silnici číslo 18. Dále ji vedla podél silnice pod podjezd dálnice D4 k potoku Kocába a přes louku k nedalekému lesu, kde už fenka štěkáním upozornila, že svou úlohu splnila. „Vypátraný muž už neměl úniku. Navíc byl viditelně z nehody poraněn a potřeboval ošetření,“ doplnila Suchánková a připomněla, že Katka řidiče vypátrala po zhruba třech stech metrech.

Zadržený uprchlík se v doprovodu policistů vrátil k místu nehody, kde ho zdravotníci ošetřili. Poté byl vyzván k dechové zkoušce, té se ale odmítl podrobit. Následná lustrace odhalila, že řidiči nedávno vypršel zákaz řízení motorových vozidel. „Ještě si nestihl vyzvednout nový řidičský průkaz, navíc neměl na havarovaný automobil sjednané povinné ručení,“ uzavřela Suchánková. Nehoda je nyní předmětem dalšího vyšetřování.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Fenka německého ovčáka slouží u policie už devátý rok. Psovodka Radka Martínková ji vede druhý rok.