V Hostivici se v rámci oslav již 25. výročí začlenění této oblasti do systému Pražské integrované dopravy bude konat Regionální den PID (jehož návštěvu lze spojit i s pivními slavnostmi na Husově náměstí) – a vlakové nádraží Praha-Smíchov bude ve stejném čase hostit Pražský železniční den. Obě ohniska dění budou propojena dopravou na kolejích i na silnici. Svézt se bude možné jak vozidly historickými, tak těmi nejmodernějšími.

Chystají se okružní jízdy parním vlakem, kde se platí zvláštní jízdné, i zvláštní jízdy rozmanitými typy vlaků: od historického motoráku zvaného Hurvínek přes vozy tažené lokomotivou přezdívanou Kyklop až po drandění po Praze v elektrické jednotce InterPartner; v těchto vlacích již platí běžné jízdné, tedy tarif PID i Českých drah. Bez peněz na kolejích nabídne svezení dopravce Arriva, a to v rámci prezentační jízdy motorové jednotky řady 845.2.

Zadarmo se pak bude jezdit na speciálních linkách autobusů – ať už ve vozidlech historických, nebo zcela současných. Bezplatné budou v Praze také jízdy historické tramvaje na trase Smíchovské nádraží – Anděl – Sídliště Řepy, přičemž v posledně jmenované zastávce je možný přestup na jednu z bezplatných linek autobusů mířících směr Hostivice.