VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čáslav získala na třetí pokus dotaci na revitalizaci zeleně

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Městu Čáslav na Kutnohorsku se podařilo získat dotaci na projekt revitalizace zeleně. „Díky této dotaci, kterou jsme získali od Státního fondu životního prostředí, budeme financovat rozsáhlý a dlouho plánovaný projekt revitalizace zeleně," uvedl starosta Čáslavi Jaromír Strnad.

20.12.2016
SDÍLEJ:

Čáslav získala dotaci na revitalizaci zeleněFoto: Deník/Diana Kovandová

Celková cena revitalizace zeleně v Čáslavi se vyšplhá přibližně na pět milionů korun, z čehož tři miliony korun pokryje již zmiňovaná dotace. „Dotace činí šedesát procent z celkové ceny. Zbytek uhradíme z vlastních finančních zdrojů," dodal starosta s tím, že pokud vše půjde podle plánu, konkrétní práce budou zahájeny na jaře příštího roku.

Projekt revitalizace zeleně, který Čáslavští připravují přibližně pět let, se bude týkat celkem dvanácti lokalit. „V průběhu té doby došlo k jeho postupné proměně až do současné definitivní podoby," uvedla Dana Chrenková, vedoucí odboru správy majetku. Ta také připomněla, že první dvě žádosti o dotaci na revitalizaci zeleně byly zamítnuty.

Rekonstrukce zpevněných ploch

Obnova zeleně se dotkne například parku na Novém Městě u zemědělské školy, sídliště Žitenická, Třešňovky, Jeníkovské ulice či sportovního areálu Vodranty. Kromě samotné revitalizace zeleně jsou také naplánovany rekonstrukce některých zpevněných ploch. „Největším zásahem projde lokalita na Valech, která se nachází mezi městskými hradbami a Podměstským rybníkem," uvedl starosta. Právě tato část revitalizace budou souviset i s opravou komunikace pro pěší.

Revitalizace zeleně se bude týkat také náměstí Jana Žižky z Trocnova. Tam dojde hlavně k ošetření lip, které bude zahrnovat především zdravotní řezy a odstranění suchých větví. Obnovu čeká i sportovní areál Vodranty, který navazuje na lesopark Vodranty. V této lokalitě budou ošetřeny stromy a dojde k odstranění nebezpečných dřevin. V lesoparku tím dojde ke zpříjemnění prostředí.

Generální úprava zeleně v Kutné HořeV budoucnu by i v Kutné Hoře rádi provedli revitalizaci zeleně. „V lednu máme schůzku s projektantem Václavem Bažantem. Již nyní máme vytipovaných šest lokalit," řekl starosta Kutné Hory Martin Starý.

Revitalizace je ale hlavně o penězích, které město zatím nemá. Na samotný projekt je třeba vyčlenit přibližně 150 až 200 tisíc korun. „Myslím si ale, že by si Kutná Hora zasloužila generální úpravu zeleně," dodal starosta Martin Starý.

Čtěte také: Náměstí v Mnichově Hradišti se změní. Vznikne obytná zóna, která zpomalí průjezd

Autor: Diana Kovandová

20.12.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

ON-LINE: Ptejte se mistra světa v malém fotbale Františka Hakla

Během uplynulého víkendu musel být znovu uzavřen kruhový objezd u ulic Jana Palacha a Na Radouči. Dělníci tam tentokráte dodělávali retardéry u přechodů. Ty se nově budou nacházet na každém vjezdu na kruhový objezd.
7

FOTO: Přecházení u kruháku je pro chodce bezpečnější

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

Volební NEJ na Mladoboleslavsku

Mladoboleslavsko - Kde byla nejvyšší a nejnižší volební účast?

KRÁTCE: Volební střípky z měst okresu Mladá Boleslav

Boleslavsko - Jak volili lidé z Benátek, Mnichova Hradiště, Bělé nebo Dobrovice?

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení