Tím ale nabídka nekončí. „Kromě toho budou volně přístupné výstavy uspořádané k 100. výročí založení ČSR, na III. nádvoří se uskuteční festival dechových hudeb a v Jelením příkopu bude připraven program pro děti,“ uvedl David Šebek, mluvčí Správy Pražského hradu.

Součástí zahájení sezony je možnost navštívit zdarma od 9 do 18 hodin všechny návštěvnické objekty, což je třeba také katedrála sv. Víta, bazilika sv. Jiří a Zlatá Ulička se stálou expozicí. „Z liturgických důvodů bude poslední vstup do katedrály sv. Víta návštěvníkům umožněn v 17 hodin; ostatní objekty se pro vstup uzavřou v 17.30,“ vysvětluje David Šebek.

Od 9 do 18 hodin se lidé mohou podívat na krátkodobé výstavy, a to včetně nové expozice Doteky státnosti pořádané na Pražském hradě v rámci projektu Založeno 1918. „Dále bude možné zdarma navštívit výstavy Labyrintem dějin českých zemí v Císařské konírně či expozici O výstavě Josipa Plečnika 1996 v prostoru pod Plečnikovou vyhlídkou v Jižních zahradách,“ zve David Šebek.

Festival dechových hudeb se bude po celý den odehrávat na pódiu na III. nádvoří, v Jelením příkopu se mohou děti od 11 a 14 hodin těšit na ukázky výcviku dravých ptáků.