VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 14:25

Mladí Středočeši se utkali ve znalostech o bezpečném chování na internetu

Střední Čechy – Krabice s různou elektronikou si vezli domů vítězové středočeského finále soutěže Kvíz Plus, které se v pondělí uskutečnilo v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. 

dnes 12:59

Autobus někdo v noci obral o baterie

Střední Čechy – Dočasně nepojízdný se stal během noci na pondělí, kdy zůstal opuštěný pouze mezi devátou večer a 5.20 ráno, autobus zaparkovaný v obci Březová-Oleško na Praze-západ. Karosu stojící v Pražské ulici si vyhlédl zatím neznámý zloděj, informovala v úterý Jana Dětská z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih. „Pachatel je zatím neznámý,“ konstatovala.

dnes 11:50

Při rozdělování volnočasových peněz byla důležitá i tradice jednotlivých akcí

Střední Čechy – S tím, že budou „v balíku“, by asi organizátoři volnočasových aktivit tak úplně nesouhlasili – faktem ale zůstává, že v pondělí středočeští radní probírali, že na podporu sportu, soutěží a aktivního trávení volného času kraj letos pošle hotový ranec peněz. Přes padesát milionů korun.

dnes 11:38

Mělnické spalování odpadu prospěje životnímu prostředí, odkývli radní

Střední Čechy – Dvojí „ano“ zaznělo v pondělí v síni určené pro jednání středočeských radních v budově krajského úřadu. Nebyli ovšem přítomni ženich ani nevěsta, jichž by se snad kdokoli na cokoli dotazoval. Padlo nicméně rozhodnutí, které co do závažnosti daného kroku zvažovaného s plnou odpovědností lze plně srovnávat třeba právě s uzavřením manželství. 

dnes 08:18

Policisté vyklízeli poštu kvůli dětské autosedačce

Střední Čechy – Úsměvný konec měl zásah pyrotechnika na poště v Dolních Břežanech na Praze-východ, kde měli v pátek velké haló. Tamější zaměstnanci přivolali policii s tím, že mají obavy z velkého balíku, která píská. Hlídky policie, strážníků i hasičské jednotky vyslané na místo mohly jen přikývnout: podezřelá zásilka je vážně rozměrná – a opravdu se z ní ozývá pískání.

dnes 08:15

Řidiči nedali přednost. Zima však skrývá i vlastní nástrahy

Střední Čechy – Vážné následky měla v pondělní ráno těžká dopravní nehoda u Kojetic na pomezí Prahy-východ a Mělnicka, kde kvůli transportu pacienta do nemocnice v metropoli byl dokonce potřebný zásah vrtulníku. Ráno se tam na silnici první třídy číslo 9 střetla dvě osobní auta – a kvůli policejnímu šetření zůstalo místo po několik hodin neprůjezdné.

dnes 06:00

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. ledna 2018.

včera 15:25

Na opravy mostů na Nymbursku a Kladensku má dojít ještě letos

Střední Čechy – O krok blíž k zahájení prací se po pondělním rozhodnutí krajských radních dostaly silniční stavby na komunikacích druhé třídy na Kladensku, Nymbursku, Benešovsku a na Praze-západ.

včera 14:54

Silnice i chodníky mohou v noci klouzat, varují meteorologové

Střední Čechy – Silnice i chodníky mohou v noci klouzat – a místy i poměrně hodně; předpovědní model očekává, že sněžení bude přecházet v mrznoucí déšť s tvorbou ledovky. Takové je varování meteorologů pro noc na úterý.

včera 09:40

Labská stezka je nejlepším turistickým produktem

Střední Čechy - Labská stezka se po roce znovu stala držitelkou prestižního ocenění. 18. ledna na brněnském výstavišti získala 1. místo ve Velké ceně cestovního ruchu 2017/2018 v kategorii Nejlepší turistický produkt. Vede od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu, dlouhá je téměř 1 300 kilometrů. Odborníci ji dokonce hodnotí jako fenomenální evropskou dálkovou cyklotrasu.

včera 08:30

Na železnici čekají cestující jen dlouhodobě známé výluky

Střední Čechy – Bez velkých překvapení – tedy alespoň takových, jež lze předem naplánovat – by po středních Čechách měli v tomto týdnu cestovat pasažéři využívající vlaky. Napovídá tomu alespoň aktuální sdělení Petra Pošty z centrály Českých drah o plánovaných výlukách s vlivem na provoz vlaků. V jejich seznamu není nic, co by pravidelné cestující mělo zaskočit.

včera 07:44

Záchranáři často vyjíždějí k zásahům, které nejsou pro ně

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Rychlost, odbornost, odvaha a pečlivost. Je mnoho povolání, která si od lidí vyžadují tyto vlastnosti. Povolání záchranáře k nim jasně patří. A to, že i záchranář „tvrdej“ chleba má, nám na začátku roku 2018 potvrdil ředitel Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Martin Houdek.

21.1.2018

Na hlavním tahu z jihu na Prahu havarovala cisterna s mlékem

Střední Čechy – Bez zranění, ale nikoli bez dopravních komplikací se hodinu před nedělním polednem obešla nehoda kamionu s mlékem nedaleko dálnice D4 na Příbramsku.

21.1.2018

OBRAZEM: Otužilci závodili v ledové Jizeře

Mladá Boleslav - Teplota vody jen lehce přes dva stupně, na břehu pak pouhé čtyři. Pro některé smrtící kombinace pro plavání, pro více než padesátku otužilců naprosto ideální kombinace pro sobotní plavecké závody v Jizeře.

20.1.2018

Statisíce plameny spolykaly nejspíš kvůli neopatrnému nakládání s popelem

Radovesnice II – Požár zemědělského stavení, který hasiče na Kolínsku zaměstnával v noci na pátek, měla pravděpodobně na svědomí nedbalost při manipulaci se žhavým popelem. Vyplývá to z informací, které v sobotu zveřejnil Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů. Týkají se řádění plamenů, k jejichž likvidaci ve čtvrtek po půl šesté večer vyjeli do obce Radovesnice II profesionální hasiči z Ovčár i z Kolína (a na pomoc jim vyrazily i dobrovolné jednotky obcí Radovesnice II, Žehuň, Žiželice, a dokonce i z nedalekého Nového Města nad Cidlinou na Královéhradecku). 

20.1.2018

U nehody auta s chemikáliemi zasahovali hasiči devět hodin

Rožmitál pod Třemšínem /FOTOGALERIE/ – Od rána do večera – a to vlastně doslova. Tak museli hasiči na Příbramsku máknout na místě havárie nákladního auta převážejícího nebezpečné látky, k níž došlo v pátek dopoledne nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem. Těsně před devátou hodinou opustilo vozovku pokrytou sněhovou břečkou v osadě Pňovice. A už první informace byly varující: bourající vůz, který skončil ve škarpě, měl na korbě nebezpečný náklad!

20.1.2018

OBRAZEM: Milovičtí koníci se přesunuli na východ

Milovice, Hradec Králové - Loňská mláďata divokých koní z Milovic se od soboty zabydlují ve dvou nových lokalitách. 

19.1.2018

Romantika dávných lásek láká k valentýnským výletům po kraji

Střední Čechy – Historické drby dokážou učinit minulost půvabnou – a to tím spíš, pokud se jedná o historky o lásce. Spoustu inspirace v tomto směru – a třeba i podnětů k výletu v rámci oslav svátku zamilovaných svatého Valentýna – nabízí nový počin Středočeské centrály cestovního ruchu: brožura nazvaná Milostné příběhy středních Čech.

19.1.2018

Řidiče pod vlivem drog chytili policisté dvakrát krátce po sobě

Brandýs nad Labem – Hodně velkou otrlost projevil řidič, kterého pět hodin po středečním poledni nachytali za volantem policisté z Brandýsa nad Labem na Praze-východ. Při kontrole, k níž ho zastavili v brandýské Pražské ulici, vyšlo najevo, že na levém předním sedadle neměl co pohledávat: orientační drogový test ho odhalil jako konzumenta návykových látek. A posadit se tam neměl také z toho důvodu, že aktuálně není držitelem řidičského oprávnění. 

19.1.2018

Vražda v chatě nebyla mordem obyčejným, ale otřesným

Černolice – Opravdu se jednalo o mord, přičemž kriminalisté jsou přesvědčeni, že muž, kterého z vraždy podezřívají, by měl čekat na soud za mřížemi. Tahle fakta vyplývají z informace, kterou v pátek zveřejnil Zdeněk Chalupa z ředitelství středočeské policie k případu, jímž se krajská kriminálka zabývá od úterního večera. Tehdy byli policisté přivoláni k chatě v obci Černolice na Praze-západ, v níž zemřel 60letý muž. 

19.1.2018

Špičková observatoř v Ondřejově začínala jako dřevěná bouda

Ondřejov – Kulaté jubileum si v neděli připomene tým hvězdárny u Ondřejova na Praze-východ. Observatoř stojící blízkosti Hrusic spojovaných s Josefem Ladou existuje rovných 120 let. Alespoň se tohle číslo uvádí v souvislosti s tím, že zakladatel hvězdárny Josef Frič 21. ledna 1898 koupil za 900 zlatých kus lesa na vrchu Manda. 

19.1.2018

V motorestu v Kersku natáčel Hřebejk svůj nový seriál

Kersko – Uprostřed kerského lesa, na staré poděbradské silnici leží na samotě motorest Ohio. Zvláštní atmosféra místa se zalíbila režisérovi Janu Hřebejkovi, který si jej vybral do natáčení nového krimi seriálu s názvem Redl. Seriál je situován do 90. let minulého století. 

AKTUALIZOVÁNO
19.1.2018

Chřipka postupuje, epidemie je už na dohled

Střední Čechy – Kraj je již na prahu chřipkové epidemie. Po vyhodnocení nejnovějších údajů od lékařů informujících o počtech pacientů s akutními respiračními infekcemi na to v pátek upozornila Dana Šalamunová z krajské hygienické stanice.

18.1.2018

Trestní oznámení je msta, durdí se opoziční zastupitel

Střední Čechy – Trestní oznámení považuji za pomstu. Přesně těmito slovy středočeský opoziční zastupitel Michael Pánek z ODS, který byl v rámci říjnového zemětřesení v koalici vládnoucí kraji odvolán z postu předsedy finančního výboru zastupitelstva, ve čtvrtek reagoval na trestní oznámení, jež ve středu podal krajský úřad na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 5. Hovoří se v něm o údajně neoprávněné kontrole, prováděné loni na krajské správě silnic dvěma muži.

18.1.2018

Velmi silný vítr pokácel desítky stromů

Střední Čechy – Jeden výjezd za druhým – a div ne, že po patnáctém ještě i dvacátý, Tak to ve čtvrtek odpoledne vypadalo se zásahy u popadaných stromů, které bylo třeba odklidit poté, co podlehly silnému větru. Za prvních pět hodin odpoledne se jich nahromadilo sedmnáct. Šrumec odstartoval na Nymbursku, nicméně nejvíce událostí, hned čtyři, hlásí Příbramsko.

18.1.2018

Ukradené auto se záhy našlo. Ale poničené

Střední Čechy – Odcizené auto se už našlo, přesto policisté z Brandýsa nad Labem na Praze-východ nejsou spokojeni. Pátrají ještě po tom, kdo seděl za jeho volantem. Ze dvou trestných činů – vedle neoprávněného užívání cizí věci také z poškození cizí věci – totiž zatím není koho obvinit. Policisté věří, že všímaví svědci by mohli pomoci objasnit, co se s autem značky Suzuki Samurai dělo – a tím i přispět k dopadení toho, kdo má jeho krádež na svědomí.

18.1.2018

Ani skvělá pověst restaurace nic nezaručuje, varují hygienici

Střední Čechy – Trus hlodavců, poletující nebo hemžící se hmyz, špína, kam se člověk podívá, nepořádek, na které je i sprosté slovo slabé, nebo jídlo uložené tak, že by se ho jeden štítil jen dotknout; natož vzít do úst.

18.1.2018

Za porušení protikuřáckého zákona hygienici v kraji vybrali dvacet tisíc

Střední Čechy – Pokuty za porušování protikuřáckého zákona zatím ve středních Čechách nikoho nezruinovaly. Vyplývá to ze čtvrtečních slov ředitelky krajské hygienické stanice Jarmily Rážové, podle níž bylo uloženo 23 pokut v celkové výši 20 tisíc korun. Finanční sankce tedy nebyly nijak závratné ani z hlediska počtu, ani jejich výše; průměrná pokuta vychází na 870 korun. „Dále bylo vydáno deset napomenutí,“ připomněla Rážová s tím, že tyto případy se týkaly méně závažných prohřešků. 

18.1.2018

Divocí koně z Milovic poputují do dalších rezervací

Milovice - Pastvinu divokých koní v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v Milovicích opustí za pár dní transport prvních deseti hřebců, kteří se tam narodili v roce 2016. Jejich cílem jsou dvě unikátní východočeské lokality, přírodní památka Na Plachtě v Hradci Králové a Ptačí park Josefovské louky u Jaroměře.

18.1.2018

Zápas o obří haly u Zdib bude sveden v sokolovně

Střední Čechy – Bojiště, kde se mohou utkat se svými argumenty, již znají zastánci i velmi početní odpůrci budování velkého logistického centra se sklady i prostory pro lehkou výrobu na polích v blízkosti Prahy – těsně u obce Zdiby. Referentka odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu Daniela Zemanová informovala, že veřejné projednání záměru vybudovat Goodman Zdiby Logistics Centre se v rámci procesu EIA (posuzování vlivů stavby na životní prostředí) uskuteční na samém sklonku ledna ve Veltěži – osadě, která je součástí Zdib.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>