Odborná komise k nominaci uvedla: „Daniel Bambas v roli Edwarda Kynastona jasně dominuje výborné boleslavské inscenaci. Je nesmírně charismatický, přesný, překvapující, okouzlující. Pozornost diváků nekompromisně přitahuje už při vstupu do sálu při velkém divadelním rituálu proměny v ženu. Jeho pohyby jsou zjemnělé, plné drobných gest, držení těla vždy důsledně „hraje“. A to jak v roli divadelní ženy, Desdemony, tak v tzv. civilu. Výkon Daniela Bambase rozhodně patří k vrcholným nejen v jeho herecké kariéře.“

„Mám obrovskou radost, věřím, že to vyjde, Danielovi to moc přeju. Je to ale zároveň ocenění celého souboru,“ zvedla ředitelka boleslavského divadla Janeta Benešová.

O držitelích Thálie se rozhodne 24. března v Národním divadle a soupeři Daniela Bambase budou: Martin Finger z Činoherního studia Ústí nad Labem a Robert Finta z Národního divadla moravskoslezské Ostrava). 

Premiéra Krás(k)y na scéně se uskutečnila 17. února 2017 v režii uměleckého šéfa Petra Mikesky. Krás(k)a byla před pár dny oceněna jako nejoblíbenější inscenace boleslavského divadla v anketě fanoušků divadla Zážitek roku.

Aby toho nebylo málo, mezi herečkami se do úzké nominace dostala Veronika Khek Kubařová, bývalá členka boleslavského divadla, a to za roli Katji v konverzačním dramatu Interview v Dejvickém divadle.