Studovali spolu na DAMU, mají charakteristický hlas hojně využívaný v dabingu a pocházejí z Pojizeří.

Václav Knop, oficiální tvář obecně prospěšné společnosti Spokojený domov, přizval k účasti na páteční besedě ve veselské stodole u Sedláků jako milé překvapení svého kamaráda Otu Jiráka.

Několik desítek diváků si tak vyslechlo úsměvné historky z divadelního života obou pánů, vyprávění o práci v dabingu nebo si zadiskutovalo o tarotových kartách, jejichž je Knop příznivcem.

Tématem číslo jedna se však staly překvapivě vlaky a železnice.

Hlas Václava Knopa totiž zní z amplionů na více než 80 českých nádražích, a sám herec díky tomu zažil už nejednu veselou příhodu.

Jak se diváci dozvěděli, během natáčení byl třeba opakovaně osočován zvukařem, že svým rádoby vtipným hlášením úmyslně kazí záběr. Teprve později se ukázalo, že hlas zněl ze záznamu.

Ota Jirák nezůstal pozadu a dělal čest svému školnímu posudku, v němž údajně stálo: „Vlastní neobyčejný improvizační talent, který používá převážně tam, kde si pro svou bohémskou povahu není sto zapamatovat text."

Podobné akce by se ve veselské stodole měly v budoucnu opakovat. A to zejména v případě, že obec získá dotaci na její rekonstrukci.