Bývá zvykem, že při premiéře zaznívá dlouhotrvající potlesk. Tohle byla premiéra a derniéra zároveň. A ten potlesk plného hlediště vsedě trval dobrých pět minut. Pak následoval potlesk ve stoje. Celé divadlo stálo a tleskalo dvěma desítkám aktérů – herců.

V pořadí šestý galavečer u příležitosti vyhlášení ankety Zážitek roku je minulostí. Známe vítěze – nejoblíbenější herečka Alena Hladká, nejoblíbenější herec Petr Mikeska, nejoblíbenější inscenace Krás(k)a na scéně a znovu Alena Hladká jako absolutní vítězka. A k tomu třešnička na divadelním dortu. Do Síně sláby byl uveden dlouholetý bývalý umělecký šéf Městského divadla Mladá Boleslav Josef Kettner.

Do posledního místa zaplněné divadlo vidělo kromě vyhlašování herce boleslavského divadla v rolích, ve kterých je nikdy nikdo nespatřil a ve kterých si oni sami vysnili, že se předvedou. Jejich výkony se líbily divákům, líbily se i prezidentovi herecké asociace Ondřeji Kepkovi, který na podiu řekl: „Závidím vám, jak si můžete dovolit udělat tak dlouhé představení v rámci vyhlašování ankety. To my, v rámci Thálií, si dovolit nemůžeme. A ke všemu vy tady máte úplně všechno, krásný večer,“ pochválil galavečer, za kterým stojí především Petr Mikeska. Ten večer moderoval. Tentokrát jeho dlouholetého moderátorského „zážitkového“ parťáka Pavla Kheka vystřídala herečka Hana Marie Maroušková. Tento tah byl doslova geniálním, protože vystupování Marouškové v roli lehké naivky, bylo úchvatné.

Herci zpívali, tančili, recitovali, jezdili na kole a také se prali. To v jedné ze závěrečných scének Petr Prokeš s Ivo Theimerem předvedli hospodskou rvačku takřka bez doteku. Diváci slzeli. 

V průběhu večera ale mnozí měli slzy na krajíčku vícekrát. Největší ticho pak vládlo při slovech Josefa Kettnera, který přemítal, proč herec každý večer hraje a divák každý večer naslouchá a sleduje dění na jevišti. 

„Byl to úžasný večer, všem aktérům, kteří se na něm podíleli, patří obrovský dík. Jmenovat někoho by byl hřích. Největší oceněním pro herce pak byl dlouhotrvající potlesk,“ podotkla ředitelka boleslavského divadla Janeta Benešová.

Anketu Zážitek roku, v níž hlasovali fanoušci boleslavského divadla, spolupořádal i Boleslavský deník.