Večer bude jasno. Kolem osmé. Kdo vymění Karolinu Frydeckou a Otu Jiráka na pozici nejoblíbenější herec boleslavského divadelního souboru? A která inscenace sklidila největší pozornost v loňském roce?

Je tu vyhlášení dalšího ročníku ankety Zážitek roku. Ankety, kterou pořádá Boleslavský deník a Městské divadlo Mladá Boleslav. O oblíbencích ale rozhodujete vy – čtenáři Boleslavského deníku a návštěvníci a fanoušci boleslavského divadla.

Mikeska? Halíček? Ruml? Jirák? Prokeš? Theimer? Hrubý? Reiterová? Horká? Frydecká? Kubařová? Matoušková? Nakládalová? Teichmannová? Nebo někdo jiný? Těch kandidátů je mnoho. Jen dva ale získají hlavní cenu – jeden muž a jedna žena.

V kategorii Inscenace roku se o přízeň divadelních fanoušků ucházely čtyři hry – Druhý břeh, Faust a Markétka, Generálka jejího Veličenstva a Zlomatka.

Mezi herci se objevilo 18 mužů, kteří se v loňské roku postavili na divadelní prkna. A žen? Těch bylo nominováno celkem 11. Vloni v anketě Zážitek roku kralovali Ota Jirák, Karolina Frydecká a Dědeček automobil.

Za Jirákem skončili Petr Mikeska a Matouš Ruml. Druhou příčku mezi herečkami si „vybojovala“ Veronika Kubařová, třetí pak Petra Nakládalová.

A letos? Počkejte si na večer. Anebo si kupte v úterý Boleslavský deník…