Bylo 12. května 1934 a Prahu opouštěla čtveřice vozů Škoda Popular. Řidiči sešlápli plynový pedál a sedmice dobrodruhů se vypravila na životní cestu dlouhou 15 tisíc kilometrů. Kam? Do indické Kalkaty a zpět.

Na den přesně o 80 let později byla ve Škoda Muzeu odhalena unikátní výstava fotografií ze soukromého archivu Lubomíra Šebely, jednoho z účastníků cesty, která tuto největší expedici domácí automobilky připomíná.

„Bez Popularu by nebylo Kalkaty a bez Kalkaty by nebylo úspěchu," zahájil svou přednášku o historii dobrodružné cesty Zdeněk Vacek, odborník na historii tohoto modelu. „Ve 30. letech byla společnost ASAP (Akciová společnost pro automobilový průmysl, pozn. red.) pouze třetí největší automobilkou v Československu. Právě Popular ji pomohl dostat se do čela," vysvětlil.

Popular se začal vyrábět v roce 1933 a k dostání bylo několik jeho variant, například také dobře známá a levná Liduška.

Extrémní jízdy byly ve 30. letech spolehlivým nástrojem, jak na kvality mladoboleslavských vozů upozornit zákazníky nejen v Československu, ale i v zahraničí. Často je podnikal Břetislav Jan Procházka, který ve Škodě Popular dojel na vrchol Sněžky nebo absolvoval 100 tisíc kilometrů Evropou a Amerikou. Velkými milovníky a propagátory Popularu byli také manželé Elstnerovi.

Členové expedice, které je výstava věnovaná, se na cestu vydali v nepříliš zajetých vozech. Cílem bylo ukázat, že mladoboleslavské automobily žádné dlouhé zajíždění nepotřebují. Odvážlivci tak opustili Prahu jen pár týdnů po autosalonu, na němž byl Popular poprvé představen světu.

Cesta trvala čtyři měsíce a snad v důsledku ponorkové nemoci ji společně absolvovaly pouze tři vozy. Čtvrtý se na Blízkém východě oddělil a pokračoval náročnější trasou přes Kábul. Zbytek expedice dorazil do Kalkaty a k setkání se sólisty došlo až v Bombaji. Následovala plavba lodí do Evropy a opět jízdní cesta ze Středomoří domů.

„Jako kluk jsem si na chatě na půdě občas prohlížel staré diapozitivy a netušil, co na nich je. Vzpomněl jsem si na ně teprve nedávno. Ukázalo se, že dědeček z cesty přivezl dvě desítky kinofilmů a stovku diapozitivů. Právě jejich náhlý objev vedl k uspořádání této výstavy," nechal se slyšet vnuk Lubomíra Šebely, který se svým otcem Miroslavem výstavu uvedl a zahájil.

Cestu exotickými zeměmi zachycují desítky fotografií i amatérský film, který dobrodruzi cestou pořídili. Indická odysea, což je také název výstavy, tak patří k nejlépe zdokumentovaným expedicím české automobilky. Přístupná veřejnosti bude do konce září.

O tom, že Škoda Popular své kvality neztratila ani po 80 letech, svědčí cesta, na kterou se zrovna včera z české ambasády v Londýně vypravila výprava pod vedením Zdeňka Vacka. Před sebou má 4 tisíce kilometrů anglické krajiny. Sleduje totiž stopy Karla Čapka a jeho Anglických listů.