A je to tady! Další ročník ojedinělé fotografické výstavy se nezadržitelně blíží. Sejdou se na ní profíci i amatéři.

Nesoutěžní přehlídka tvorby amatérských i profesionálních fotografů Objektiv bude zahájena vernisáží 13. července. A ve Sboru českých bratří v Mladé Boleslavi potrvá do 12. srpna.

A čím je výstava ojedinělá? „Vystavovat může takřka každý. Říkám-li takřka každý, znamená to, že musí splnit předepsaná kritéria. A v případě velkého zájmu musí o umístění jeho fotografií na výstavě rozhodnout odborná porota,“ uvedl Bohumil Rosenkranz, člen Fotoklubu Sokol Mladá Boleslav, který přehlídku pořádá.

Přehlídka je bezesporu lákavá pro každého fotografa, který si chce zkusit vystavit své fotografie. „Tu možnost má opravdu každý. Na výstavě tak budou vedle sebe vystavena díla známých mladoboleslavských profesionálů i těch, kteří fotí jen pro své potěšení. Předloni například vystavoval místní novinář Jan Fidler, který nafotil stromy a cesty,“ podotkl Rosenkranz.

Fotografie budou přijímány v galerii Kulturního střediska Svět v budově Sboru českých bratří od 18. do 21. června, a to od 8 do 16 hodin. „Přijaty budou vlastní originální fotografie v klipu nebo v rámu, tedy připravené k zavěšení. Z některých požadavků mohu uvést, že to musí být fotografie z let 2005 či 2006, musí mít minimální rozměr 20 krát 30 centimetrů,“ podotkl Rosenkranz.

Podmínky účasti na fotovýstavě

- přijaty budou vlastní fotografie adjustované, připravené k zavěšení, z tvůrčího období 2005 – 2006
- foto musí splňovat kritéria pro výstavní fotografii (technická kvalita, minimální formát 20 x 30 cm)
- počet fotografií je max. 6 nebo 1 seriál o stejném max. počtu kusů
- každou fotografii na zadní straně označit jménem autora a názvem
- fotografie budou dodány na přehlídku v uvedeném termínu a v označených kvalitních obalech zabraňujících poškození
- termín odevzdání prací je od 18. do 21. června 2007 od 8 do 16 hodin v galerii KS Svět ve Sboru českých bratří
- současně s fotografií odevzdá každý účastník několikařádkovou úvahu o své tvorbě pro vytvoření katalogu a poplatek ve výši 300 korun.