Vtelenská dechparáda je první ze série dechparád, které vyvrcholí na 15. ročníku mezinárodního festivalu české a moravské dechovky poslední červnový víkend v Praze na Křižíkově fontáně

Sedmý ročník Vtelenské dechparády se koná v neděli 29. května 2011 od 14.00 do 18.00 hod. v areálu zámku Stránov v Jizerním Vtelně.

"Od 14 hodinv areálu zámku Stránov budou koncertovat čtyři dechové orchestry: Broďanka, Moravu letos reprezentují Legrúti – Mistr České republiky pro rok 2010, diváci se dále mohou těšit na Krajanku a finále celého festivalu bude patřit naší špičkové kapele - Veselce," řekl Deníku pořadatel pořadatel akce.

Krajanka, která letos slaví 20 let, se představí s novým programem sestaveným pro koncerty k tomuto výročí a pro 15. ročník mezinárodního festivalu české a moravské dechovky HRAJ KAPELO, HRAJ, který se bude konat 25. – 26. června v Praze na Křižíkově fontáně. Moderátorem Vtelenské dechparády je již tradičně Martin Hlaváček.

Vtelenská dechparáda, jejím partnerem je Boleslavský deník,bude plná nejen skvělé dechové muziky, ale i dalších příjemných zážitků. Pořadatelé pro diváky připravili bohaté občerstvení a také možnost navštívit zámek Stránov nacházející se na okraji Jizerního Vtelna, 6 kilometrů od Mladé Boleslavi, v jehož areálu se bude dechparáda konat.

Zámek je původně pozdně gotický hrad, později přestavěný renesančně. Na konci 19. století prošel dalšími úpravami podle návrhu architekta Josefa Schulze. Od roku 1917 byl vlastníkem Josef Šimonek, bývalý prezident Škodových závodů v Plzni a senátor. Jednou z dominant Stránova je i kostel sv. Václava o jehož rekonstrukci se během tří let postaral současný majitel zámku ing. Jaromír Šimonek. Zámek je přístupný s průvodcem. Pro návštěvníky dechparády je vstup na arkády a zámeckou věž zdarma. Prohlídky zámku s průvodcem jsou zajištěny až do 20.00 hod.

Pořadateli přehlídky jsou Umělecká agentura BRIVA, Obecní úřad Jizerní Vtelno, ve spolupráci s NIPOS-ARTAMA Praha a Ing. Jaromírem Šimonkem majitelem zámku Stránov. Celý projekt vznikl za finanční podpory ministerstva kultury ČR a Středočeského kraje. Nad „Vtelenskou dechparádou“ převzali záštitu poslanec Jan Hamáček, senátor Jaromír Jermář a náměstek hejtmana Středočeského kraje Robin Povšík.

Vstupenky na Vtelenskou dechparádu jsou k dostání v předprodeji na zámku Stránov a Obecním úřadě v Jizerním Vtelně. Cena vstupenek je: 100,-Kč. V den konání Vtelenské dechparády bude zajištěn prodej vstupenek přímo v místě konání.