Začal tu totiž druhý ročník Mladoboleslavského filmového festivalu.

Mladší sourozenec a partner oblíbeného Zlínského filmového festivalu zavítá do města automobilů opět na tři dny, a chystá spoustu zajímavostí.

Filmový svátek se uskuteční od 4. do 6. června, a stejně jako v minulém ročníku nebude bohatý doprovodný program včetně rodinného odpoledne, které se uskuteční dnes od 15 hodin na Staroměstském náměstí a bude spojen s oslavami 150. výročí zdejšího Sokola.

Promítat se bude nejen v Domě kultury, ale projekce nabídne i zdejší Multikino Cinestar a Škoda Auto Muzeum.

„Letos našim divákům nabídneme hned šest pečlivě vybraných snímků ze zahraniční kinematografie, zastoupeny budou především severské země, tedy Dánsko, Švédsko nebo Finsko, ale promítneme třeba i thajský film," nechává nahlédnout pod pokličku ředitelka Mladoboleslavského filmového festivalu Dagmar Zákoucká.

Jak prozradil Daniel Marek, který je dalším členem přípravného výboru, v roli prezidentky opět zůstává herečka Sabina Laurinová. Ta se také zúčastnila dnešního slavnostního zahájení festivalu ve Škoda Auto Muzeu a přívítala tu několik stovek dětí z místních základních škol.

„Letos se mohou diváci těšit i na některé další novinky, chceme například rozšířit počet besed, poprvé se také představí se svými díly studenti filmové školy ve Skalsku," uvedl Daniel Marek.

I letos byl opět zasazen festivalový strom, tentokrát v lokalitě Na Slovance, a jednalo se o lípu.

Kromě Sabiny Laurinové do Mladé Boleslavi letos přijede například Jan Čenský, Dana Morávková nebo Gabriela Vránová.