Letos také na Mladoboleslavsku se uskuteční Dvořákův festival, které se koná hned ve třech krajích – Libereckém, Královéhradeckém a Středočeském.
Zájemci z Mladoboleslavska se mohou těšit na koncert ve stylu benátského karnevalu, který se uskuteční 5. června v Mnichově Hradišti a také Lenky Filipové, jenž se koná 9. června v prostorách hotelu Galatea v Kosmonosích.

Na koncerty je možno vedle jednotlivého vstupného zakoupit za 360 Kč permanentku a tu pak využít k návštěvě jakéhokoli z koncertů. K permanentce obdrží návštěvníci Dvořákův cestovní pas s kupóny na zvýhodněné vstupy do řady zajímavých turistických míst či atrakcí (Centrum Babylon, Hrad Lipý, Zámek Sychrov či Mnichovo Hradiště, Aquapark v Mladé Boleslavi, muzea partnerských měst či relaxační pobyt v hotelu Galatea v Kosmonosích a mnoho dalších.) Permanentku lze objednat na festival@ceskedoteyhudby.cz nebo na tel. 739 424 045.

Na co se tedy můžete těšit na Mladoboleslavsku?

5.6.2011 18:00, Mnichovo Hradiště, zámecké divadlo Koncert ve stylu benátského karnevalu - koncert v dobových kostýmech a na dobové nástroje
Vivaldi Orchestra Praga a Markéta Mátlová – soprán.

Posluchači se mohou těšit na hudbu Antonia Vivaldiho – např. velmi oblíbených Čtvero ročních dob či Handlovu Hudbu k ohňostroji. V prostředí zámeckého divadla, které není veřejnosti běžně otevřené, se tak přenesou do dob takříkajíc pohádkových. Celá atmosféra je umocněna stylovým dobovým oblečením a dobovými nástroji. Samozřejmě nechybí ani krásná princezna v podání sopranistky Markéty Mátlové.

9. 6., 19:00, Kosmonosy, hotel Galatea (předprodej V hotelu Galatea)
Lenka Filipová – Concertino Další z koncertů Dvořákova festivalu nabídne netradičně a důvtipně sestavenou koláž zahrnující kytarovou tvorbu od renesance přes Vivaldiho, Bacha, Dowlanda, klasika španělské kytary Tárregu až po současného skladatele Milana Tesaře. Věříme, že koncert Lenky Filipové v tomto podání posluchače okouzlí, stejně jako Lenčino poslední album Concertino III., ze kterého koncert vychází. Koncert, na kterém zazní skladby z tohoto alba představuje Lenku Filipovou jako kytaristku a zpěvačku, kterou zajímá hudba mnohem víc než hranice mezi žánry. Posluchači se mohou těšit také na Lenčiny nejznámější písničkové hity, které k jejím vystoupením neodmyslitelně patří.