Noc kostelů
Kdy: 7. června 2024
Kde: celá Česká republika

Proč přijít: Šestnáctý ročník akce je ve znamení kulturních vystoupení na 1841 místech po celé České republice. Na návštěvníky čekají koncerty, recitály, přednášky a prohlídky v Bakově nad Jizerou, Bělé pod Bezdězem, Beznu, Bosni, Dolním Bousově, Mladé Boleslavi, či Řitonicích.

Smetanovy Jabkenice – slavnostní vyvrcholení
Kdy: 8. června 2024 od 13 hodin
Kde: Jabkenice

Proč přijít: Nejstarší hudební festival, jehož program je umělecky převáděn do znakové řeči, oslaví 200. výročí narození Bedřicha Smetany, který zde skládal svá nejslavnější díla. Na návštěvníky čekají prohlídky památníku, dobové módní přehlídky, nebo operní vystoupení.

Divadlo Princezna od čističky
Kdy: 8. června 2024 od 17 hodin
Kde: prostor pod čističkou v Katusicích

Proč přijít: Katusické ochotnické divadlo uvede pohádku pro děti, která se odehraje pod tamní čističkou. Jelikož je hlediště umístěno na trávě, organizátoři doporučují donést si vlastní deku nebo podsedáky.

Oživlé sklo
Kdy: 1. května – 9. června 2024
Kde: Muzeum Benátecka
Proč přijít: Rodinná sklárna Urbanglass již více než 30 let vyrábí figurky, zvířata i rostliny ze skla. Část výstavy byla věnována mladým sklářům ze středních škol, kteří zde rovněž prezentují své práce.

Sokolský běh pro zdraví
Kdy: 8. června 2024 od 8:30
Kde: Sokolovna v Benátkách nad Jizerou

Proč přijít: T. J. Sokol Benátky nad Jizerou připravil několik tras pro všechny od dětí po seniory. Prezentace probíhá od 8:30, dětský závod od 9:00 a hlavní závod od 9:45. Běžci mají na výběr trasy od 750 m do 5 km.

Loutky žijí
Kdy: 8. června 2024 od 10 hodin
Kde: Pluhárna Mladá Boleslav

Proč přijít: Návštěvníci se můžou těšit na loutkařskou dílnu, pohádku a vystoupení kapely Světlomat. Akce je vhodná jak pro děti, tak pro dospělé, kteří si stále umějí hrát.

Den otevřených dveří ve Státním okresním archivu
Kdy: 8. června 2024 od 10 hodin
Kde: Státní okresní archiv Mladá Boleslav

Proč přijít: Pro zájemce jsou připraveny prohlídky zázemí archivu a barokní knihovny. K vidění budou archiválie zaměřené na letošní významná výročí. Děti se mohou těšit na zábavné aktivity.

Veteránský okruh
Kdy: 8. června 2024 od 8:30
Kde: Volnočasový areál Bakov nad Jizerou

Proč přijít: Sraz a orientační jízda veteránských vozidel odstartuje v Bakově nad Jizerou, odkud se řidiči vypraví na 90 km dlouhou trasu přes Branžež, Sobotku nebo Hrubou Skálu. Od 13:45 čeká na návštěvníky doprovodný program složený z úkolů pro děti, tanečních a hudebních vystoupení.

Chibuk HILL BUSTERS – závody do vrchu
Kdy: 8. června 2024 od 9 hodin
Kde: areál střeleckého klubu ŠKODA Mladá Boleslav (Čejetičky)

Proč přijít: Sedmý ročník závodu uvítá známá jména z českého motokrosu a enduro špičky. Připraven je také doprovodný program, například FMX show či zábava pro děti.

Geologická exkurze do oblasti Příhrazských skal
Kdy: 8. června 2024 od 10 hodin
Kde: parkoviště Dneboh – Kavčina

Proč přijít: Radek Mikuláš zavede zájemce do oblasti Dnebohu, Klamorny, Studeného průchodu, na Krásnou vyhlídku a na vrch Mužský. Osmikilometrovou procházku ozvláštní vyprávěním o geologických úkazech.

ISARAFEST
Kdy: 9. června 2024 od 14 hodin
Kde: Michalovická putna

Proč přijít: Patnáctý a zároveň poslední ročník festivalu ISARAFEST se opět ponese v benefičním duchu. Interpreti Isara, Těla, My3.avi, Mrakoplaš, Dou naboso a Vomiště společně s návštěvníky podpoří výzkum Alzheimerovy nemoci.

Pomněnkové odpoledne
Kdy: 9. června 2024 od 14 hodin
Kde: nádvoří zámku Kosmonosy

Proč přijít: Mažoretky a twirlerky z Kosmonos zvou na tradiční vystoupení. Výtěžek ze vstupného bude využit na činnost jejich oddílu.

Vystoupení souboru Krajanka
Kdy: 9. června 2024 od 15 hodin
Kde: Fara Dolní Krupá

Proč přijít: Dechový orchestr pod vedením Václava Hlaváčka v Dolní Krupé zahájí Středočeské kulturní léto. Během programu Co dali Češi světu návštěvníci uslyší několik písní, které jsou považovány téměř za lidové.

Musica Iuvenalis
Kdy: 9. června 2024 od 18 hodin
Kde: Kostel sv. Jakuba Většího, Mnichovo Hradiště

Proč přijít: Šest mladých hudebníků zahraje skladby ze 17. až 20. století. Posluchači se mohou těšit na zvuky hoboje, houslí, klarinetu, lesního rohu, flétny, varhan, klavíru a cembala.

Mohlo by vás zajímat: Manželé Brodští jezdí závody místo dovolené. Chystají se i na Rally Bohemia

Luděk Brodský a jeho manželka Petra závodí v rally historických aut. | Video: Adéla Beranová