Čtrnáctiletá Nikola Uramová z Mladé Boleslavi v příštích dnech zabojuje ve čtvrtém ročníku soutěže o nejlepší břišní tanečnici Miss Belly dance. Finále soutěže, které pořádá Taneční škola Sidonie, se uskuteční 29. března ve 14 hodin v reprezentační aule Lepařova gymnázia v Jičíně.


Jak potvrzuje organizátorka soutěže Ivana Kněžáčková, soutěž je určena pro amatérské tanečnice ve čtyřech kategoriích. „První je baby pro děcka od 7 do 11 let, další je girl pro dívky od 12 do 15 let a kategorie miss je určena tanečnicím mezi šestnáctým a pětatřicátým rokem věku. Ženy nad 35 let jsou zařazeny do skupiny lady,“ řekla Kněžáčková.


Boleslavská břišní tanečnice bude tedy soutěžit v kategorii girl. Nikola Uramová je členkou boleslavské taneční skupiny Shareefa, která jí samozřejmě drží palce. Podle lektorky mladé tanečnice Evy Hlávkové z Shareefy se čtrnáctiletá dívka orientálnímu tanci věnuji zhruba sedm let. „Na Nikole je vidět velká radost z tance, a to je velmi důležité. Doufáme, že se nám v soutěži dobře umístí,“ podotkla Eva Hlávková.


Finále soutěže Miss Belly dance obsahuje povinné disciplíny choreografii a improvizaci. V nepovinných diváci zhlédnou tanec s rekvizitou, což může být závoj, hůlka, svíčky, činelky a podobně. K nepovinným se řadí i soutěž o nejkrásnější vlastnoručně vyrobený kostým a o cenu Jičínského deníku.

„V doprovodném programu vystoupí známé tanečnice české orientální scény, připraveno je i několik překvapení,“ dodala tajuplně Ivana Knězáčková.


Diváci uvidí jen ty nejkvalitnější výkony, protože všechny soutěžící musí projít dopoledním základním kolem. Účastnice nesmí mít orientální tanec či jeho výuku jako svou profesi. Podle organizátorů bude zajímavá i porota, v které zasednou uznávané tanečnice a tanečníci orientálního tance, jako jsou Mona, Sahar, Shareefa a další.

Hlasování pro boleslavskou tanečnici Nikolu Uramovou na webu:www.jicinskydenik.cz