Jak jste se dostala k tanci, v kolika letech, rovnou k orientu?
Tanec, jakýkoliv, mám moc ráda odjakživa, je to dobrá forma pohybu. K orientálnímu tanci jsem se nachomýtla přibližně před čtyřmi lety a nebyla jsem rozhodě nejmladší.

Bylo těžké najít někoho, kdo vás to naučil?
O výuce v Boleslavi jsem se dozvěděla z letáků. Měla jsem zřejmě štěstí na svou úplně první lektorku – Lucku Šrámkovou, která mi dala dobré základy. Další výbornou lektorkou byla Erika Kováčiková.

Jaká byla podpora vašeho okolí?
Dcera byla stejně nadšená jako já, takže se orientálnímu tanci věnuje také. Manžel se tváří neutrálně, ale na páteční galashow se „obětoval“ a doprovodí mě. Doufám, že se mu budou vystoupení líbit.

Může tančit orientální tance každá žena?
Pokud nejsou nějaká zdravotní omezení indikovaná lékařem, domnívám se, že ano.

Je to hodně náročné? Fyzicky? Koordinace těla?
Všechny začátky jsou těžké, ale tělo si časem zvykne na neobvyklé pohyby – zvlášť u nás se sedavým zaměstnáním. Koordinace se časem také doladí.

Na jaký druh tance jste zaměřená?
Vyhovuje mi egyptský styl, spíš pomalejší rytmus, jak jsem uvedla výše – nejsem nejmladší, ale umím se přizpůsobit i svižnějšímu tempu.

Kde čerpáte nápady k novému představení?
Přiznávám, zatím jsem veřejně vystupovala pouze jednou, inspirací byla má vlastní fantazie. Nové nápady také hledám na internetu, kde se dají objevit docela zajímavá videa s tancem.

Choreografii si dělá každá žena sama?
Ano, pokud se nejedná o společný tanec více tanečnic, kdy nám svou představu nastíní lektorka.