"Tradiční Slavnosti svijanského piva, nejstarší a jedny z největších pivních slavností v republice, při svém třicátém ročníku do areálu koupaliště ve Svijanském Újezdu přitáhly téměř 6 tisíc návštěvníků z celé republiky," uvedl Jindřich Jindřich z pivovaru Svijany.

Na festivalu nechybělo dobré jídlo a pití, ale samozřejmě také ani velkolepá hudební produkce. Celkem vystoupilo 18 hudebních interpretů, například kapely Jelen, Trautenberk, The Tap Tap, Walda Gang, Krucipüsk či zpěvačka Marie Rottrová. Po půl jedenácté návštěvníky potěšil také velkolepý ohňostroj.

Přímo z Mladé Boleslavi na akci dorazil David P. "Mám rád pivo, dneska jsem ale přijel autem a zítra jdu do práce, tak se musím spokojit s nealkem," postěžoval si. Uchvátily ho však oblíbené kapely. "Rád si poslechnu Walda Gang, Trautenberky a překvapila mne Marie Rottrová," poznamenal.

Jitka K. z Mnichova Hradiště zase dala přednost kempování. "Jsme tady autem a na parkovišti jsme rozbalili stan," připomněla možnost toho, že každý z návštěvníků oslav mohl přespat ve stanu přímo na louce, na které se parkovalo. "Mrzí mne jen počasí," dodala Jitka, sobota byla totiž opravdu "uplakaná".