Prezidentem letošního 6. ročníku Festivalu evropských filmových úsměvů se stal herec Bolek Polívka. Na pomyslném prezidentském trůnu tak Polívka střída své předchůdce - Jiřinu Bohdalovou, Mariana Labudu, Lubomíra Lipského, Zdeňka Trošku a Ottfrieda Fischera.

Na včerejší tiskové konferenci v pražském paláci Adria zaznělo mnoho zajímavostí, které se chystají na festivalu, jenž se uskuteční v Mladé Boleslavi od 13. do 20. září. To, co prozradíme, však ještě nikde řečeno nebylo.

Boleslavský deník totiž zná část scénáře slavnostního zahájení!

Jak jsem už včera prozradili, jeden z těch, kteří se zúčastní slavnostního zahájení a následného rautu, má možnost získat drahý diamant. Ten bude ukryt na dně jedné ze skleniček se šampaňským. Skleničku přitom dostává každý, kdo bude zván na raut.

Co však více, my víme, že na pódiu se při slavnostním otevření objeví žena s diamanty na těle. A ty diamanty budou přesahovat hodnotu 1,2 milionu korun.

Na pódiu se takto „vyšňořená“ objeví herečka Zlata Adamovská!

Podle našich informací by jeden z diamantů mohl zůstat následně v jejím držení. Ředitel festivalu Jan Kuděla jí totiž jako honorář měl jeden z diamantů nabídnout!

A jak bude vypadat příchod Zlaty Adamovské na scénu? Moderátor večera Marek Vašut vyzve Jana Kudělu na pódium. Po stranách pódia budou stát dva bodyguardi. „Oba to budou černoši. Jeden opravdový a druhý falešný,“ uvedl Jan Kuděla. Tím falešným tmavým mužem má být herec Jiří Krytinář. Bodyguardi mají střežit Zlatu Adamovskou se zmíněnými diamanty. Následně Kuděla pozve Adamovskou na scénu.

Ten večer se ale na scéně Škoda Auto Muzea objeví i kaskadéři, ale také úřadující filmový prezident Bolek Polívka. Ten převezme jednu z cen, ředitelovo ocenění za všechny filmové úsměvy. Stejnou cenu má převzít i Jiří Menzel.

Na zahajovacím večeru, který začne v hlavním sále Škoda Auto Muzea s úderem 19. hodiny, zazpívá i sestra držitelky hudebního Oscara Markéty Irglové Zuzana, podle našich informací dvě skladby.

Po slavnostním zahájení bude uveden první soutěžní snímek festivalu, film režiséra Jana Hřebejka U mě dobrý.