Kdy skupina Soumrak band vznikla?
Kapela vznikala velmi pozvolna. Původní myšlenka byla, že budeme pouze ve dvou, já a Roman Kopáček, hrát po hospůdkách, což se taky stalo. Zanedlouho se k nám přidal basák a později bubeník. Nyní s námi ještě občas jezdí i zpěvačka. Po hospodách už vlastně nehrajeme vůbec a objíždíme všemožné taneční zábavy a koncerty v okolí.

Nedávno vám vyšlo album. Když do hrobu, tak s muzikou. K jakému stylu lze vaši tvorbu přirovnat?
To je těžká otázka. Asi nejvíce by to vystihl název „veselý rokenrol“.

Co vám natáčení CD dalo a jaké z toho máte dojmy?
CD nám dalo hlavně hodně práce, jelikož nikdo z nás nikdy ve studiu nebyl a neuměli jsme si to vůbec představit. Samotné nahrávání nás asi naučilo přesnosti a možná jsme začali více vnímat detaily ostatních skladeb. Jinak z CD máme velmi kladné dojmy, už dlouho jsem neslyšel takhle povedené písničky (se smíchem).

Hrajete na svých koncertech pouze vlastní písně?
Kdepak, to bychom museli vše čtyřikrát opakovat. Máme spoustu převzatých skladeb, většinou od autorů, kteří nás kdysi inspirovali, a máme jejich tvorbu rádi.

Čím je váš soubor charakteristický?
Nikdo z nás nepije alkohol a chodíme včas spát… Nevím, těžko říct. Nejvíc o nás zřejmě prozradí naše stránky www.soumrak.com, kde se veškeré zážitky zapisují do kroniky.

Koncertujete především na severu, hrajete v okolí Mladé Boleslavi ppoprvé?
Je to tak, hráváme hlavně v Podkrkonoší, ale moc rádi se jezdíme občas podívat i jinam. Na Mladoboleslavsku jsme vloni hráli v Ledcích a v Semčicích.

Máte pro návštěvníky koncertu v Semčicích připravený speciální program?
My nejsme kapela, která by se vyznačovala různými ohňostroji či světelnými efekty. Snažíme se udělat dobrou atmosféru naším hraním a vždycky bývá velká legrace. My jsme totiž strašní srandisti. A v Semčicích to určitě nikterak neodfláknem, ale třeba nějaké to překvapení bude…

Co považujete za nejlepší kapelové úspěchy?
Nejvíc nás těší, že chodí poměrně dost lidí a všichni se baví a ještě nám nikdo nevynadal. A samozřejmě velkou radost jsme si udělali cédéčkem.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Abych pravdu řekl, tak jsme o tom ani neuvažovali, momentálně se těšíme do Semčic a pak uvidíme!