Slunečnice a krajina Českého ráje. Takový nese název výstava děl mladoboleslavské rodačky a výtvarnice Aleny Šedinové, které mohou zájemci zhlédnout v galerii Templ.

Úvodního slova se na vernisáži výstavy ujal Jiří Král, který mimo jiné řekl: „Řekne–li se mezi místními příznivci výtvarného umění Alena Šedinová, ozve se slovo slunečnice a naopak, řekne–li se slunečnice, ozve se jméno Alena Šedinová. Nikdo se už nemusí dívat na podpis na obraze, aby věděl, že Alena Šedinová je jejím autorem.“

Výtvarnice je členkou Sdružení výtvarníků České republiky a Klubu přátel výtvarného umění Vlna, od jejich založení. Zabývá se realistickému zobrazování krajiny i květin v zátiší spojených s ovocnými variacemi. Nejraději používá olejomalbou. Do této výtvarné techniky ji zasvětil akademický malíř Josef Pýcha.
Kromě vystavování s Klubem přátel výtvarného umění Vlna, se pravidelně zúčastňuje výtvarných srazů – malování v plenéru. Jako neprofesionální výtvarnice a členka Sdružení výtvarníků ČR skupinových výstav, včetně salonů ve Sboru českých bratří. Výjimkou nejsou ani samostatné výstavy. Alena Šedinová vystavovala už v mnichovohradišťském kině, kavárně Felicii v boleslavském Domě kultury i na Mezinárodním salonu výtvarníků v Bílině.
V mladoboleslavské galerii Templ je k vidění celkem třicetsedm obrazů Aleny Šedinové, které doplňuje designérský „kousek“ se čtyřmi velkými květy růží s názvem Přivonění.

Výstava je pro návštěvníky otevřená do neděle 24. srpna.