54. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež se koná od 30. května do 6. června 2014. Jde o celosvětově největší a současně nejstarší festival svého druhu. Festival letos přivítá účastníky z více než 50 zemí světa, představí se na něm 365 filmů. V roce 2013 festival zaznamenal přes 100.000 návštěvníků.

Mimo Zlína se k festivalovým místům řadí dalších 7 měst v celé České republice a jedno v Polsku. Od roku 2004 je součástí festivalu tzv. Kinematovlak, který je letos na cestě po republice již od 15. května. Svou jízdu zahájil v Mladé Boleslavi, ve městě kde ŠKODA AUTO sídlí, a po 14 zastávkách s projekcí filmů pro děti dorazí 3. června do cílové stanice ve Zlíně.

„Zlínský festival filmů pro děti a mládež je již déle než půl století významnou kulturní akcí na území České republiky," říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika. „Pro značku ŠKODA je proto srdeční záležitostí, že můžeme tento filmový festival jako hlavní partner podporovat. Těší nás, že můžeme přispívat k úspěchu tohoto festivalu," dodává Vlček.

V rámci partnerství poskytla ŠKODA AUTO flotilu celkem 18 stříbrných vozů, zajišťujících mobilitu účastníků a organizátorů festivalu. Vedle této flotily automobilka ve Zlíně přestavuje také jeden ze svých historických vozů, model ŠKODA 1000 MB z roku 1968, a soutěžní speciál ŠKODA Fabia S2000.

ŠKODA se účastní také doprovodného programu festivalu. V rámci akce „Den se ŠKODA AUTO" se hosté mohou těšit na workshopy s tématikou „Bezpečnost v autě a silničním provozu" pro děti od nejútlejšího věku, pořádanou v lokalitě zlínského zámku.

Pro starší účastníky a zejména fandy Motorsportu, v lokalitě „Open Air Placu" u Kongresového centra budou k dispozici rally simulátory, simulátory na výměnu kol a interaktivní výuková hra ŠKODA hrou.

Vrchol programu představuje autogramiáda Jana Kopeckého a Pavla Dreslera, z týmu ŠKODA Motorsport, od 17:00 h. ŠKODA AUTO připravila soutěž o ceny, v níž budou návštěvníci festivalu moci odpovídat na otázky, týkající automobilové historie a vyhrát například exkluzivní prohlídku výroby v závodě ŠKODA AUTO a ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi. Pro nejmenší děti jsou v areálu zlínského zámku připraveny soutěže o věcné ceny.