4. 4. – Velikonoční tvoření

Přijměte pozvání na březnové odpoledne pro děti, které bude probíhat ve znamení jara a Velikonoc. Vhodné pro předškolní i školní děti, rodiče vítáni. Salonek Kolowrat, od 16 do 17.30 hod. Vstupné 50,- Kč, nutná rezervace na tel. 326 8 32038.

close Tonya Graves Back To Blues Tour 2017. info Zdroj: Škoda Muzeum zoom_in 6. 4. – Tonya Graves Back To Blues Tour 2017

Nezaměnitelný hlas české hudební scény. Zpěvačka je známá z několika projektů a skupin, např. Monkey Business, Liquid Harmony, New Orchestra Of Dreams aj. Na svém kontě má dvě sólová alba – I'm The Only Me a Back To Blues, za které byla i nominovaná na Ceny Anděl. Se svým novým albem Back To Blues se Tonya vrací k hudebním kořenům, které utvářely základy moderní populární hudby. Osobitým způsobem nazpívala 10 písní, které pro ni byly v životě důležité a na něž má své specifické vzpomínky. V rámci koncertního repertoáru zazní skladby z již zmíněných desek, doplněné o covery dalších světových hitů. Vstupné 250,- Kč. L&K Forum, od 19 hod, na místa k sezení.

8.4. - Boleslavsko hledá talent

Nadační fond Šance pro děti již po třetí vyhlásí a podpoří talentované děti z Mladé Boleslavi. V 17 hod startuje ve ŠKODA Muzeu finále této soutěže. Večerem bude provádět moderátor Roman Vojtek a v porotě zasedne Adam Mišík, Marie Doležalová a cyklista Jiří Ježek.
Volné vstupenky lze rezervovat na emailové adrese: kristlova@mb-net.cz.

Čtěte také: Talentová soutěž zná finalisty

Tip na květen:

10. 5. - Den osmý

Autorské představení divadla Continuo, které kombinuje pohybové divadlo a animaci loutek za doprovodu živé hudby. Dramatizací a přetavením původních mytologických motivů vznikl příběh o dvojznačnosti lidského bytí. O touze člověka po nesmrtelnosti a překonání pozemského údělu na jedné straně, na straně druhé o jeho trvalé inklinaci k nízkosti, přízemnosti, závisti, strachu a zlobě. Den osmý reprezentoval české loutkové divadlo v jihokorejském Soulu. Vhodné pro návštěvníky starší 15 let.

19. 5. – Muzejní noc

ŠKODA Muzeum je jako každý rok v rámci festivalu muzejních nocí otevřeno od 19 do 24 hodin zdarma pro širokou veřejnost. Můžete se těšit na tradiční prohlídky stálé expozice a depozitáře sportovních vozů a prototypů, ukázku vozů, které se účastnily rallye Monte Carlo, noční prohlídky výrobních provozů ŠKODA AUTO (registrace nutná, ve vestibulu muzea od 18 hodin) nebo dobovou hudební show v podání Original Vintage Orchestra. Fanoušci technického vývoje vozů ŠKODA ocení SUV ŠKODA KODIAQ „svléknutý z kůže" – na kterém jsou ukázány bezpečnostní prvky vozidla. Děti se mohou zúčastnit her a soutěží zaměřených na bezpečnost na silnici. Návštěvníci mladoboleslavské muzejní noci se mohou po městě svézt historickým autobusem ŠKODA 706 RTO po trase ŠKODA Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum a zpět, vždy v půlhodinových intervalech, s jízdným ve výši 20 Kč.

19. 5. Muzejní noc v Rodném domě Ferdinanda Porscheho

Využijte jedinečné příležitosti navštívit nově zrekonstruovaný Rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci – Vratislavicích nad Nisou v nočních hodinách. V rámci festivalu muzejních nocí bude od 18 do 23 hodin otevřeno pro veřejnost zdarma. Těšit se můžete na prohlídku stálé expozice věnované životu a dílu Ferdinanda Porscheho, inženýrskému umění a tradici technického vývoje v České republice. Vstup zdarma.

22. 5. – MARTA TŐPFEROVÁ & MILOKRAJ

Marta Töpferová patří k českým písničkářkám, které uspěly i na mezinárodní hudební scéně. Po emigraci v roce 1987 žila v USA i Španělsku. Vydala čtyři alba ve španělštině, jedno v angličtině a v češtině. Je představitelkou tzv. World music. Ve ŠKDOA Muzeu se představí v jedinečném stylovém mixu její vlastní nové tvorby, česky i španělsky v rámci turné k novému albu. Martu, která zpívá a hraje na venezuelský čtyřstrunný nástroj cuatro, doprovodí Stano Palúch na housle, Marcel Comendant na cimbál, David Dorůžka na kytaru a Petr Dvorský na kontrabas. Sál L&K Forum, stolkové uspořádání, bar na sále před a v průběhu koncertu. Vstupné 250 Kč.

Čtěte také: Divadelní představení pomůže vážně nemocným

KRÁTKODOBÉ VÝSTAVY

ÚSPĚCHY VOZŮ ŠKODA NA RALLYE MONTE CARLO

Nejstarší a nejslavnější automobilové soutěže světa, legendární Rallye Monte Carlo, se vozy z Mladé Boleslavi účastní již od jejího druhého ročníku - 105 let! Start hraběte Saši Kolowrata s vozem Laurin & Klement řady F dělí od současného úspěšného angažmá modelu ŠKODA FABIA R5 řada strhujících příběhů. Vozy ŠKODA, blízké sériové produkci, dosáhly mnoha vítězství ve třídě i skvělých umístění v konkurenci nejvýkonnějších sportovních speciálů své doby. Připomeňme si ve ŠKODA Muzeu výkony domácích i zahraničních posádek, 40. výročí dvojitého vítězství kupé 130 RS, čtyři triumfy v řadě dvojice Sibera / Gross s vozem Favorit i méně známé kapitoly z historie působení značky ŠKODA na náročné trati Rallye Monte Carlo. Nová výstava je veřejnosti přístupná do 13. července 2017.

DAVID ČERNÝ: ČESKÝ BETLÉM

Ojedinělá výstava bronzových plastik výtvarníka Davida Černého představuje scénické obrazy českých dějin a kultury. Svou formou detailního zpracování jednotlivých postav plastiky připomínají tradiční betlém. Soubor byl vytvořen pro Autostadt (Wolfsburg, Německo) při příležitosti výstavy EXP0 2000. Český umělec David Černý je znám především jako tvůrce figurativních soch pro veřejný prostor. Vystudoval design a sochařství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a je laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Mezi jeho díla patří Růžový tank, Miminka na Žižkovské věži, Entropa apod. Po předchozí rezervaci na tel. 326 831 135 nabízíme komentované prohlídky pro školy a veřejnost.

Všechny krátkodobé výstavy jsou přístupné v rámci běžného vstupného do muzea. Využijte možnosti zakoupit celoroční vstupenky do expozic ŠKODA Muzea za zvýhodněnou cenu 280,- Kč.

STÁLÁ EXPOZICE

Expozice je rozdělena do tří tematických oblastí – Tradice, Evoluce a Preciznost. V tematické oblasti Tradice jsou přiblíženy hodnoty značky ŠKODA – Hrdost, Každodenní využitelnost a Výzvy, symbolizované třemi páry vozů. Bustami obou zakladatelů firmy začíná Evoluce. Dominuje jí chronologická řada po sobě jdoucích milníků automobilového vývoje. Okruh Preciznost představuje vozy v různých stádiích renovace – od nálezového stavu až po „klenot". Proces výroby současných vozů lze vidět v panoramatickém kině.

PROHLÍDKY EXPOZICE A VÝROBNÍCH PROVOZŮ

Nabízíme komentované prohlídky expozice ŠKODA Muzea a prohlídky výrobních provozů společnosti ŠKODA AUTO s průvodcem. Dále zajišťujeme exkurze do Lean Centra, ŠKODA Parts Centra, Vzdělávacího centra Na Karmeli a výrobního závodu ve Vrchlabí. Speciální prohlídky pro školní skupiny, technicky zaměřené skupiny a nevidomé. Rezervace a další informace na tel. +420 326 8 31134, 31135, 31137, e-mail: muzeum@skoda-auto.cz.

RODNÝ DŮM FERDINANDA PORSCHEHO VE VRATISLAVICÍCH

Zveme vás na prohlídku nově zrekonstruovaného domu, ve kterém se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen. Na autentickém místě jsou představeny zásadní momenty vývoje inženýrského a konstrukčního umění, jehož součástí je životní dílo Ferdinanda Porscheho.

Otevírací doba: pátek – neděle, 9 – 17 hod., 31. 12. do 14 hod. Zavřeno 24., 25., 26. 12. a 1.1.
Kontakt: Tanvaldská 38, 463 11 Liberec – Vratislavice nad Nisou, tel.: +420 326 832 028, e-mail: vratislavice@skoda-auto.cz. Info mimo otvírací na tel.: +420 326 832 038.

CAFÉ/RESTAURANT VÁCLAV

Navštivte v budově ŠKODA Muzea Café/Restaurant VÁCLAV provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím. Otevřeno denně od 9 do 17 hod. a před každou akcí. Rezervace na tel. 326 831 243.

13.4. Indonéský večer

Ve spolupráci s Café/Restaurantem VÁCLAV jsme pro Vás připravili večer s indonéskou kuchyní. Začátek akce v 18 hod. Rezervace na tel. 326 831 243.

ŠKODA Muzeum, tř. Václava Klementa 294, Mladá Boleslav, tel.: +420 326 832 038, e-mail: muzeum@skoda-auto.cz, muzeum.skoda-auto.cz. Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea denně od 9 do 17 hod.

Máte-li zájem dostávat pozvánky na akce ŠKODA Muzea formou e-mailu, pošlete e-mail se slovy „POZVÁNKY" na muzeum@skoda-auto.cz.

Čtěte také: KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?