8. března: Ekotopfilm festival

Nejstarší mezinárodní filmový festival s environmentální tematikou na světě, který každoročně představuje 200 filmů z celého světa a pestrý doprovodný program. Do Mladé Boleslavi přiváží návštěvníkům ty nejlepší filmy o životním prostředí z celého světa, které zvítězily v hlavní festivalové soutěži v Praze. Součástí je i bohatý doprovodný program.

Dětský potenciál přijede pomoci odemknout například kouč a bývalý prezident Microsoft Europe Jan Mühlfeit a besedovat se bude i o návratu divokých šelem do Česka. Program je rozdělený do dopoledního bloku Junior festival a odpoledního 16 až 22 hodin, který je určený pro širokou veřejnost. Veškerý program je zdarma. Více ZDE.

13. března: Jazzový koncert Crystal Monee Hall Band

Zveme vás na další z koncertů mezi žánrového tematického cyklu „Divy písničkářské scény", ve kterém vám představujeme špičkové interprety a kapely domácí i světové hudební scény. Crystal Monee Hall je pozoruhodným talentem americké černošské písničkářské scény. Její hlas je silný i citlivý. Poetické texty mají jednoduché a elegantní aranže.

Ve svém repertoáru nabízí folk, gospel, jazz i blues. Žije v New Yorku a pravidelně vystupuje v tamních klubech. Má vydána tři alba. V doprovodném triu zahraje Marek Novotný na piano, Petr Tichý na kontrabas, Tomáš Hobzek na bicí. L&K Forum, od 19 hodin. Vstupenky v ceně 250 korun jsou v předprodeji na recepci Škoda Muzea.

14. března: Dětské odpoledne „Nová Škoda Kodiaq"

Srdečně zveme všechny děti školního věku na zábavně-naučné odpoledne do Škoda Muzea, tentokrát věnované vozu Škoda Kodiaq. Děti se seznámí s novým modelem v Zákaznickém centru, dozví se celou řadu zajímavostí a nakonec si vyrobí pěkné sněžítko. Účast rodičů je vítaná, ale není nutná. Škoda Muzeum, již od 15 do 16.30 hodin. Vstupné 50 korun. Rezervace na telefonním čísle 326 832 038.

23. března: Koncert kapely Vojtěch Dyk & B-Side Band

Po roční odmlce se zpěvák Vojtěch Dyk a kapela B-Side Band s bandleaderem Josefem Buchtou vrací na koncertní pódia. Připraveno je nové turné s novým repertoárem a v novém stage designu. Na koncertech zazní z velké většiny nový repertoár, a to jak autorské skladby, tak největší světové hity v novém aranžmá pro B-Side Band.

Současně je turné malou oslavou desátých narozenin B- Side Bandu. Více informací ZDE. Škoda Muzeum, Sál LK Forum, od 19 hodin. Vstupenky v ceně 700 korun jsou v předprodeji na recepci Škoda Muzea a v síti Ticketstream.

25. března: Koncert kapely Wohnout

Historicky druhá unplugged sezóna oblíbené české kapely Wohnout zavítá také do Mladé Boleslavi, kde "Wohnouti" představí všechny své nejzásadnější hity v upravených akustických verzích. Jako host vystoupí houslista Vojta Lavička, jako předkapela Snap call Band. Škoda Muzeum, Sál LK Forum, od 20 hodin. Koncert k sezení na místa. Vstupenky v ceně 250 korun jsou v předprodeji v síti Ticketpro a na recepci Škoda Muzea.

31. března: Diashow Martina Loewa - Kuba

Kuba je fantastická země. Unikát, co se jinde nevidí. V prostředí tropického Karibiku tu žijí nádherní lidé ve světě, který jakoby vypadl z historického, mírně apokalyptického filmu. Duch místa - genius loci - je doslova omamný. V kulisách rozpadajících se měst zní temperamentní a podmanivé rytmy.

Mezitím se jaksi mimochodem a rezignovaně stojí fronty na chleba, vejce či mléko. Nebo se čeká na rozhrkaný náklaďák, co tu slouží místo autobusu. A přitom všechno kolem je tak neuvěřitelně fotogenické. L&K Forum, od 19 hod. Vstupné 140 korun. Vstupenky v prodeji na recepci Škoda Muzea.

Tip na duben

6. dubna: Koncert Tonyi Graves

Nezaměnitelný hlas české hudební scény. Zpěvačka je známá z několika projektů a skupin, například Monkey Business, Liquid Harmony, New Orchestra Of Dreams, aj. Na svém kontě má dvě sólová alba - I'm The Only Me a Back To Blues, za které byla i nominovaná na Ceny Anděl. Se svým novým albem Back To Blues se Tonya vrací k hudebním kořenům, které utvářely základy moderní populární hudby.

Osobitým způsobem nazpívala deset písní, které pro ni byly v životě důležité a na něž má své specifické vzpomínky. V rámci koncertního repertoáru zazní skladby z již zmíněných desek, doplněné o covery dalších světových hitů. Vstupné 250 korun. L&K Forum, od 19 hodin.

Krátkodobé výstavy

Úspěchy vozů Škoda na Rallye Monte Carlo

Nová výstava bude veřejnosti přístupná od 24. února 2017. Nejstarší a nejslavnější automobilové soutěže světa, legendární Rallye Monte Carlo, se vozy z Mladé Boleslavi účastní již od jejího druhého ročníku - 105 let! Start hraběte Saši Kolowrata s vozem Laurin & Klement řady F dělí od současného úspěšného angažmá modelu Škoda Fabia R5 řada strhujících příběhů.

Vozy Škoda, blízké sériové produkci, dosáhly mnoha vítězství ve třídě i skvělých umístění v konkurenci nejvýkonnějších sportovních speciálů své doby. Připomeňme si ve Škoda Muzeu výkony domácích i zahraničních posádek, 40. výročí dvojitého vítězství kupé 130 RS, čtyři triumfy v řadě dvojice Sibera / Gross s vozem Favorit i méně známé kapitoly z historie působení značky Škoda na náročné trati Rallye Monte Carlo.

David Černý: Český betlém

Ojedinělá výstava bronzových plastik výtvarníka Davida Černého představuje scénické obrazy českých dějin a kultury. Svou formou detailního zpracování jednotlivých postav plastiky připomínají tradiční betlém. Soubor byl vytvořen pro Autostadt (Wolfsburg, Německo) při příležitosti výstavy Expo 2000.

Český umělec David Černý je znám především jako tvůrce figurativních soch pro veřejný prostor. Vystudoval design a sochařství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a je laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Mezi jeho díla patří Růžový tank, Miminka na Žižkovské věži, Entropa apod. Po předchozí rezervaci na telefonním čísle 326 831 135 lze uskutečnit komentované prohlídky pro školy a veřejnost.

Všechny krátkodobé výstavy jsou přístupné v rámci běžného vstupného do muzea. Využijte možnosti zakoupit celoroční vstupenky do expozic Škoda Muzea za zvýhodněnou cenu 280 korun.

Stálá expozice

Expozice je rozdělena do tří tematických oblastí - Tradice, Evoluce a Preciznost. V tematické oblasti Tradice jsou přiblíženy hodnoty značky Škoda - hrdost, každodenní využitelnost a výzvy, symbolizované třemi páry vozů.

Bustami obou zakladatelů firmy začíná Evoluce. Dominuje jí chronologická řada po sobě jdoucích milníků automobilového vývoje. Okruh Preciznost představuje vozy v různých stádiích renovace - od nálezového stavu až po „klenot". Proces výroby současných vozů lze vidět v panoramatickém kině.

Prohlídky expozice a výrobních provozů

Nabízíme komentované prohlídky expozice Škoda Muzea a prohlídky výrobních provozů společnosti Škoda Auto s průvodcem. Dále zajišťujeme exkurze do Lean Centra, Škoda Parts Centra, Vzdělávacího centra Na Karmeli a výrobního závodu ve Vrchlabí.

Speciální prohlídky pro školní skupiny, technicky zaměřené skupiny a nevidomé. Rezervace a další informace na tel. +420 326 8 31134, 31135, 31137, e-mail: muzeum@skoda-auto.cz.

Porscheho rodný dům ve Vratislavicích

Zveme vás na prohlídku nově zrekonstruovaného domu ve Vratislavicích, ve kterém se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen. Na autentickém místě jsou představeny zásadní momenty vývoje inženýrského a konstrukčního umění, jehož součástí je životní dílo Ferdinanda Porscheho.

Otevírací doba: pátek až neděle, od 9 do 17 hodin, 31. prosince do 14 hodin. Zavřeno 24., 25., 26. prosince a 1. ledna. Kontakt: Tanvaldská 38, 463 11 Liberec - Vratislavice nad Nisou, tel.: +420 326 832 028, e-mail: vratislavice@skoda-auto.cz. Info mimo otvírací na telefonním čísle: +420 326 832 038.

Café/Restaurant Václav v Mladé Boleslavi

Navštivte v budově Škoda Muzea Café/Restaurant Václav provozovaný cateringovou společností Zátiší group. Václav hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím. Otevřeno denně od 9 do 17 hodin a před každou akcí. Rezervace na telefonním čísle 326 831 243.

9. března: Večer indické kuchyně

Nechte se přenést do vzdálené Indie a vychutnejte si večer plný unikátních multikulturních zážitků. Těšit se můžete na rodilého kuchaře, který bude péct indický chléb v tradiční pekárně Tandoor, ale i na další pochoutky této exotické země podávané formou bufetu. Od 18 hodin.

Škoda Muzeum, tř. Václava Klementa 294, Mladá Boleslav, tel.: +420 326 832 038, e-mail: muzeum@skoda-auto.cz, web: muzeum.skoda-auto.cz. Předprodej vstupenek na pokladně Škoda Muzea denně od 9 do 17 hodin.

Máte-li zájem dostávat pozvánky na akce Škoda Muzea formou e-mailu, pošlete e-mail se slovy „POZVÁNKY" na adresu muzeum@skoda-auto.cz.

Čtěte také: Valentýn? Co třeba speciální menu v romantickém prostředí stylové restaurace