Tuto sobotu už potřetí můžete vyrazit s Máchou v patách vstříc dalšímu pivovaru, který se v mladoboleslavském regionu nachází.
„Zahájení třetí etapy didakticko - kulturně - turistického pochodu proběhne na Malé Skále v Boučkově statku a míří tentokrát do pivovaru Rohozec,“ prozradil Petr Matoušek, ředitel Městských kulturních zařízení Bělá pod Bezdězem.

Stejně jako u výprav předešlých, tak i tentokráte, čeká na všechny přítomné zajímavá podívaná.

Cestou si totiž například prohlédnou Skalní bránu, pískovcové skalní město Drábovnu, Voděrady, Ondříkovice a Metelku. Kroky všech turisticky naladěných lidí skončí na Malém Rohozci, konkrétně v pivovaru stejného názvu. Právě v něm je pro všechny připravena zajímavá exkurze o tom, jak se vyrábí pivo.

Hlady ani žízní tam nikdo zajisté strádat nebude! Občerstvení je zajištěné v pivovarské restauraci, stejně tak jako zpětný autobus, který účastníky sobotní akce po stopách básníka Karla Hynka Máchy za 50 korun doveze zpátky domů.
Startovné pro všechny zúčastněné je pouhých třicet korun.

Konec na zámku

Závěr letošního putování s Máchou po pivovarech v okolí Bělé pod Bezdězem, skončí o sedm dní později v tomto městě, a to na místním zámku. Vše se uskuteční příští sobotu, tedy 21. května od 15 hodin.