„Letos začneme už v červnu a poslední koncert se uskuteční 1. září,“ říká dramaturg letního programu Pavel Apolen s tím, že příznivci letního muzicírování na zahradě oblíbeného rodinného restaurantu v Kutné Hoře se mohou těšit na známá jména i zástupce lokální hudební scény.

30. června přijede k Dačickému brněnská parta Čankišou. těšící se zájmu publika už po mnoho let. Do povědomí posluchačů doma i v zahraničí pronikla díky koncertům nabitým energií a divokými rytmy, které se po pár úvodních minutách pravidelně mění v taneční rej.

| Video: Youtube

Čankišou zahrají už 30. června.

Na 28. července pozvali pořadatelé další zkušené interprety, kapelu Echt!, která letos slaví pětatřicáté narozeniny. Popsat, co vlastně Echt! hrají, se sice pokoušela už celá řádka novinářů a kritiků, otázkou ovšem je, nakolik úspěšně. Nejlepší bude, přijít si udělat vlastní obrázek.

close Kapela Echt! na letním koncertu v kutnohorském restaurantu Dačický pořádaném z.s. Kultura do města. info Zdroj: Deník/Jan Šmok zoom_in Kapela Echt! na letním koncertu v kutnohorském restaurantu Dačický pořádaném z.s. Kultura do města.

V pátek 25. srpna se chystá produkce ryze domácí, kutnohorská kapela PS nabídne známé i neznámé romské písně. Kdo navštívil jejich loňský koncert už ví, kdo ne, měl by dorazit o to spíš. Letošní léto u Dačického uzavře 1. září Rajtaraj, sedmičlenná formace hrající ve složení příčná flétna, akordeon, housle, kytara, klarinet, kontrabas a cajon hudbu vycházející z písní Balkánu, Skandinávie i západní Evropy.

Koncerty se konají za každého počasí a začínají vždy ve 20:30, vstupenky zakoupíte na místě, rezervace míst přímo v restauraci (tel. 603 434 367 - omezená kapacita!). Více informací o programu najdete na na FB Kultura do města.