V městském divadle ještě neuběhl ani měsíc od poslední uvedené premiéry Kočičí hry a přesto se už diváci mohou těšit na další.

Krátce po Kočičí hře začal boleslavský soubor zkoušet hned dvě nové hry. Tou první jsou Nebezpečné vztahy, známé více jako filmový Valmont, který na základě jejich předlohy vznikl. Nebezpečné vztahy jsou adaptací proslulého románu o zvrhlých milostných hrátkách francouzské šlechty. Jejich režie se ujal Pavel Khek, jehož práci boleslavské publikum dobře zná, a naposledy mohlo obdivovat v domě kultury na představení Evžen Oněgin. Premiéra je naplánována na pátek 29. dubna od 19.30 hodin.

„Tento mladý, talentovaný režisér je garancí úspěchu. Jeho Faust a Markétka byl pozván i na červnový mezinárodní festival v Hradci Králové s názvem Divadlo evropských regionů. Věřím, že i tam zaujme,“ míní ředitel divadla František Skřípek.

Na zkoušky druhé připravované hry Zločin v posázavském Pacifiku, musí boleslavští herci dojíždět až Prahy. Vzniká totiž v koprodukci s Divadlem Kalich. Dá se říci, že půjde o volné pokračování úspěšných Mužů v offsidu.

Původní hudební komedii Martina Vačkáře zrežíruje Ondřej Havelka. „Diváci v ní poznají řadu známých a vtipných postav, na něž přivykli v oblíbených Mužích v offsidu. Myslím, že se máme opravdu nač těšit,“ dodává ředitel.

Hra se inspiruje trampingem první republiky a spatříte v ní řadu protagonistů, které jste mohli obdivovat v Mužích v offsidu. Doplní je pouze dvě další herecké hvězdy – Jaroslava Kretschmerová a Bob Klepl.

Zločin v posázavském Pacifiku bude mít dvě předpremiéry – v úterý 17. a ve středu 18. května, obě od 19.30 hodin. Slavnostní premiéra se odehraje v pátek 20. května od 19.30 hodin.