Ekonom Tomáš Sedláček dokázal příchozím posluchačům ve Vzdělávacím centru Na Karmeli, že něco podobného je možné.Tento populární mladý ekonom chce porážet společenská tabu a zvyšovat informovanost veřejnosti o ekonomických tématech dnešní doby. Působí jako člen správní rady Nadačního fondu proti korupci, je členem Národní ekonomické rady vlády a makroekonomickým stratégem ČSOB.

Přednášku na téma Etika v ekonomii, hospodářská krize a vztah s etikou, aktuální dění v domácí a světové ekonomice pořádal tento týden Demokratický institut a do přednáškového sálu v přízemí vysokoškolského centra dorazily desítky lidí. Dvouhodinový blok zahájil ekonom výkladem a následoval prostor pro dotazy přítomných. Nejčastějším tématem byla světová hospodářská krize a korupce. Hodně dotazů směřovalo i k současné politické situaci.

Ve stejný den zvládl Tomáš Sedláček přednášet také v modlitebně Československé církve evangelické v Mladé Boleslavi, kde se věnoval tématu Křesťanství a ekonomie. V sérii dalších přednášek ve Vzdělávacím centru Na Karmeli se už za čtrnáct dní představí guvernér České národní banky Miroslav Singer.